Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Ekim 2018, Perşembe 16:20
banner

GAÜ Turizm Yüksekokulu Dekanı Maraouch: "Turizm; dünyanın en büyük endüstri ve işveren sektörlerinden birisi"

GAÜ Turizm Yüksekokulu Dekanı Maraouch: Turizm; dünyanın en büyük endüstri ve işveren sektörlerinden birisiGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Konaklama ve Turizm Yüksekokulu Dekanı Dr. Fadiha Maraouch turizm ve gastronomi alanı hakkında açıklamada bulundu.
Paylaş  
0
2
0
0

Dr. Maraouch, turizmin; dünyanın en büyük endüstri ve işveren sektörlerinden birisi olduğunu belirttiği açıklamasında, turizmin ülke ekonomisinin başlıca yapı taşlarından birisi olduğunu söyledi.

“Gastronomi İnsanları Etkilemek için En Hızlı Yoldur”

Dr. Fadiha Maraouch, gastronominin insanları etkilemek için en hızlı yol olduğunu söyleyerek, yemek ve kültürün her zaman insanlar için var olduğunu; çağımızda medya, globalleşme ve internet sayesinde insanlar yemek yapımını ve tatlarıyla daha çok ilgilenmeye başladığını ve bu gelişmelerin gastronomi alanı için umut vaat edici olduğunun altını çizdi.

“Ülke Turizmi için Herkesin Özverili Olması Gerekmektedir”

Maraouch, “ GAÜ Medya aracılığıyla sevdiği mesleği yapmak isteyenlere sabretmelerini ve işlerini tutku ile yapmalarını tavsiye ederim. Herkes yaptığı işi sevmek zorunda. Hangi alanda olursa olsun insanlar işlerini yaparken yaşadığı ülkenin elçisi rolünü üstlenmesi gerekmektedir. Ülke turizmi için herkesin özverili olması gerekmektedir. Farklı kültürlerden ve yaşam alanlarından insanlar ülkemize geliyor onlara dürüstçe verebileceğimiz en iyi tavsiyeleri veremiz gerekiyor. Kaldıkları yerden keyif almaları gerekiyor çünkü biz sadece onlara ürün satmıyoruz aynı zamanda her zaman hafızalarında tutacakları anılar da veriyoruz. Onlar geri döndüklerinde etrafındaki herkese gittikleri yeri anlatacaklardır dolayısıyla anlattıklarıyla diğer insanlar ilgilenmeli herkes elçi görevini görüyor pozitif olmamız gerekiyor çünkü bu çok insanı etkiliyor. Çok yorgun olabilirsiniz veya bir sürü faklı yerde gelen insanlarla ilgilenmiş olabilirsiniz ama elinizden gelenin en iyisini yapmak zorundasın” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Polonyalı diplomat, seminer için DAÜ'nün davetlisi olarak KKTC'ye geliyor
image Polonyalı diplomat Prof. Dr. Ewa Sałkiewicz-Munnerlyn, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Kıbrıs Politikalar Merkezi'nin (KPM) daveti üzerine "Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatı'nda ...
UKÜ'lü akademisyen Avcıoğlu'ndan zihinsel yetersizliği olan çocukların gelişi...
image UKÜ'lü Akademisyen Doç. Dr. Hasan Avcıoğlu, zihinsel yetersizliği olan çocukların sosyal becerileri ve duygusal gelişimlerine değindi.
4. Uluslararası Multidisipliner Çalışmaları Kongresi yapılıyor...
image Günümüz bilim ve teknoloji dünyasında önemi giderek artan “Multidisiplinler Çalışmaları” konusunda bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Uluslararası Multidisiplinler Çalışmaları Kongresi”, 18-19 Ekim tarihlerinde, Girne Amerik...