Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Ekim 2018, Perşembe 17:23
banner

UKÜ'lü akademisyenlerin çalışmaları "Marka Kent" sergisinde tanıtıldı

UKÜ'lü akademisyenlerin çalışmaları Marka Kent sergisinde tanıtıldıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü ve Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü işbirliğinde "Marka Kent" adlı sergi açıldı.
Paylaş  
10
11
10
0

UKÜ Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Elif Songür Dağ, sergininilk olarak 2017 yılında Ankara Ticaret Odası tarafından düzenlendiğini belirterek, Marka Festivali kapsamında gerçekleştirildiğini açıkladı. Çalışmanın Türkiye’deki kentlerin yerel, kültürel ve turistik özellikleri ile markalaşmalarına yönelik bir girişim olduğunu aktaranDoç. Dr. Dağ, aynı konsepti KKTC ölçeğinde UKÜ Grafik Tasarım Bölümü öğretim üyelerinin Lefkoşa konulu tasarımlarıyla gerçekleştirdiklerini kaydetti.

“Marka Kent” adlı serginin 08-12 Ekim 2018 tarihleri arasında KKTC’de İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda düzenlendiğinibildiren Dağ, serginin halka açık ve ücretsiz olduğuna dikkat çekti.

Marka-kent hakkında bilgi verenDoç. Dr. Elif Songür Dağ, kent konusunun son yıllarda gittikçe önem kazandığını vurguladı. Bir kente refahın gelmesinin ve tanınırlığının artmasının marka değeri ile doğru orantılı olduğunuaktaran Dağ, bu sayede kent sakinlerinin sahip olduğu aidiyet ve gurur duygusunun da arttığını, kentin ve ekonomisinin canlandığını açıkladı.

Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Dağ, kent kamusal alanlarının gelişmesi içinişaretlendirme sistemleri, harita ve infografikler gibi kurumsal kimliği oluşturacak konuların grafik tasarımcılarının çalışmaları arasında yer aldığını kaydetti. Dağ,söz konusu çalışmalarla kent kimliğini anlaşılır kılmaya, kent kimliğinin imaja dönüştürülmesine ve kent imajının yayılmasına olanak sağladıklarını da sözlerine ekledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi'nden "Kanserde Ruh Sağlığı" etkinliği
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Kanser Hastalarına Yardım Derneği ile işbirliği yaparak, Psikolog Dr. Pelin Erbil eşliğinde kanser hasta ve hasta yakınlarını buluşturan bir etkinlik düzenledi.
LAÜ'de "Zorunlu Eğitim Süresinin Sosyo-Ekonomik Çıktılara Etkisi" irdelendi
image Lefke Avrupa Üniversitesi'nde (LAÜ) "Zorunlu Eğitim Süresinin Sosyo-Ekonomik Çıktılara Etkisi" konuşuldu.
Geleceğin basketbolcularına GAÜ'den büyük fırsat
image GAÜ Basketbol Okulu, 7-11 yaş arası geleceğin basketbolcularını bekliyor.