Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 21 Ekim 2018, Pazar 10:15
banner

Eğitimde vahim tablo: Matematiksiz Fen Lisesi'ne yasadışı öğretmen aranıyor!

Eğitimde vahim tablo: Matematiksiz Fen Lisesi'ne yasadışı öğretmen aranıyor!Öğrenciler, 20 Temmuz Fen Lisesi'nde fen bilimlerinin esası matematik dersinden yoksun… İlgili Genel Orta Öğretim Dairesi ise öğretmen eksikliği sorununu "yasa dışı" yollarla çözmeye çalıştıklarını açıkladı.
Paylaş  
13
13
13
1

  • Öğretmen ve kitap eksikliği gibi kaosların halen devam ettiği eğitimde, bir skandal daha ortaya çıktı. Kıbrıs Postası’na konuşan 20 Temmuz Fen Lisesi öğrencileri, öğretmen eksikliği nedeniyle beş haftadır matematik dersi alamadıklarını dile getirdi ve hedeflerinin ve geleceklerinin çalındığını vurguladı.
  • “Matematik dersi almıyoruz, ancak bu dersi alanlarla aynı sınava gireceğiz ve kimse sorumluluk almayacak” ifadelerini kullanan öğrenciler, bakanlığa defalarca gitmelerine rağmen, hiçbir sonuç alamadıklarının altını çizdi.
  • “Bir fen lisesinde nasıl matematik öğretmeni olmaz?” diyen öğrenciler bu olayı “Büyük saçmalık” olarak yorumladı ve “Fen Lisesine dahi önem göstermeyen bu sistem 10 sene sonra beyin göçü diye ağlayacak” ifadelerini kullandı.
  • Öte yandan, Kıbrıs Postası’na konuşan Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Aktan Erdoğa, öğrencilerin sonuna kadar haklı olduğunu söyleyerek, “Yasa dışı da olsa Pazartesi ya da Salı bu işi çözeceğim” dedi.
  • Erdoğa ayrıca bulunacak öğretmenin maaşının ya okul aile birliğinden ya da başka bir yolla halledileceğini söyledi.

Kıbrıs Postası - Rahmican Çalışkan

2018-2019 eğitim öğretim yılı birçok sorunlar ile başladı. Öğretmen ve kitap eksikliği gibi kaosların halen devam ettiği ülkemizde, bir skandal daha ortaya çıktı. 20 Temmuz Fen Lisesi’ndeki bazı sınıflarda matematik öğretmenin olmaması ve öğrencilerin 1 ayı aşkın süredir matematik dersi alamaması dikkat çekti.

“5 HAFTADIR MATEMATİK DERSİ ALAMIYORUZ, HAKKIMIZ ÇALINIYOR”

Kıbrıs Postası’na konuşan 20 Temmuz Fen Lisesi öğrencileri, “Eğitim hakkımız çalınıyor” dedi. Matematik öğretmenlerinin Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığına müdür olarak atandığını söyleyen öğrenciler, öğretmen olmadığından dolayı, 5 haftadır matematik dersi alamadıklarını dile getirdi.

“BİR FEN LİSESİNDE NASIL MATEMATİK ÖĞRETMENİ OLMAZ?”

“Matematik dersi almıyoruz, ancak bu dersi alanlarla aynı sınava gireceğiz ve kimse sorumluluk almayacak” ifadelerini kullanan öğrenciler, bakanlığa defalarca gitmelerine rağmen, hiçbir sonuç alamadıklarının altını çizdi.

“BU SİSTEM 10 SENE SONRA BEYİN GÖÇÜ DİYE AĞLAYACAK”

“Bir fen lisesinde nasıl matematik öğretmeni olmaz?” diyen öğrenciler bu olayı “Büyük saçmalık” olarak yorumladı. “Fen Lisesine dahi önem göstermeyen bu sistem 10 sene sonra beyin göçü diye ağlayacak” diye konuşan 20 Temmuz Fen Lisesi öğrencileri, hedeflerinin ve geleceklerinin çalındığına dikkat çekti.

ERDOĞA: “ÖĞRENCİLER SONUNA KADAR HAKLI”

Kıbrıs Postası’na konuşan Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı, Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Aktan Erdoğa, öğrencilerin sonuna kadar haklı olduğunu söyledi. Yasada boşluk olduğunu işaret eden Erdoğa, bakanlığa atanan bir öğretmenin yerine başka öğretmen atayamadıklarını belirtti.

“YASA DIŞI DA OLSA PAZARTESİ YA DA SALI BU İŞİ ÇÖZECEĞİM”

Öğretmen alma yetkisi beklediklerini açıklayan Aktan Erdoğa, “Yasa dışı da olsa Pazartesi ya da Salı bu işi çözeceğim” dedi. Erdoğa, yeni atanacak olan öğretmenin maaşı ya okul aile birliğinden ya da başka bir yerden ödemek suretiyle göndereceğini ifade ederek sözlerini noktaladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
2
 
1
 
0
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
21 Ekim 2018, Pazar
Aytac         - Lefkoşa
Alkiş egitim bakanina şak şak bu hükümet gitmezse daha çok şey yaşaycayik. Övünmeye bin harman yer isterlerdi muhalefetteyken dördü birden geldi memleket batti.yeter artik biraz şerefiniz varsa istifa edin artik.4 ünüz bir özgürgün hükümeti etmez kusura bakmayin.sayin denktaşa da bir lafim elini halkin cebinden çek artik zamlari yaptigniz gibi hayat pahallilignida ödeyceksiniz bu halka .maaştan kesinti diye birşey dermişiniz onu yaparsaniz zaten geçinemiyor bu halk daha da berbat etmeyin giderayak.zaten son hükümetiniz bundan sonra sandiktan çikarsaniz adimi nigoli goycam

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, 20 Temmuz Fen Lisesi mezuniyet törenine katıldı
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 20 Temmuz Fen Lisesi 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı mezuniyet törenine katıldı.
DAÜ-SEM yaz kursları başlıyor
image Doğu Akdeniz Üniversitesi - Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen "Yaz Kursları" Temmuz ayı itibariyle başlıyor.
GAÜ'de 4 yeni bölüm daha açıldı
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 2019-2020 akademik yılında bünyesine 4 yeni bölüm daha ekledi.