Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Kasım 2018, Perşembe 11:55
banner

DAÜ'de 4. Moleküler Biyoloji ve Genetik Kariyer Günü gerçekleştirildi

DAÜ'de 4. Moleküler Biyoloji ve Genetik Kariyer Günü gerçekleştirildiDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi, Biyolojik Bilimler Bölümü tarafından “4. Moleküler Biyoloji ve Genetik Kariyer Günü” gerçekleştirildi. Mustafa Afşin Ersoy Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik açılışında konuşan DAÜ Biyolojik Bilimler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahar Taneri Güder, katılımlarından dolayı herkese teşekkürlerini ileterek, uluslararası standartlarda eğitim veren Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans programı hakkında bilgiler verdi.
Paylaş  
13
12
12
0

DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Özarslan gerçekleştirdiği konuşmasında, DAÜ Biyolojik Bilimler Bölümü kadrosu hakkında bilgi vererek, program mezunlarının reel sektörde kolaylıkla iş bulabildikleri gibi dünyaca tanınan üniversitelerde yüksek lisans programlarına kabul edildiklerinin de altını çizdi. Prof. Dr. Özarslan, konuşmasının sonunda 4. Moleküler Biyoloji ve Genetik Kariyer Günü etkinliğinin verimli geçmesi temennisinde bulundu.

DAÜ Öğrenci İşleri’nden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sonuç Zorlu ise Moleküler Biyoloji ve Genetik alanının tıbbi önemine dikkat çekerek kariyer günlerinin faydalı geçeceğine inandığını bildirdi.

Açılış konuşmalarının ardından alanında uzman katılımcılar tarafından moleküler tanı, adli genetik, kanser biyolojisi, deniz biyolojisi, kök hücre uygulamaları, biyolojik modelleme, genetik epidemiyoloji gibi konularda sunumlar gerçekleştirildi.

Söz konusu etkinlik DAÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik programından mezun olan ve yüksek lisans programlarına devam eden 4 genç bilim insanının gerçekleştirdiği panelin ardından sona erdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

YÖK'ten büyük sorumsuzluk! Hem üniversiteler hem 100 bini aşkın mezun zan alt...
image KKTC üniversitelerinde okula gitmeden diploma alanların olduğunun YÖK tarafından tespit edildiğinin YÖK Tanıma ve Denklik İşleri Daire Başkanlığı'nca açıklanması ancak bu konuda ayrıntı verilmemesi tedirginlik ve tepk...
KKTC üniversitelerinde okula gitmeden diploma alanlar YÖK tarafından tespit e...
image YÖK, aralarında KKTC'nin de olduğu yurt dışındaki üniversitelerde hukuk ve mühendislik gibi bölümleri okuduğunu iddia edenlerden bazılarının, bu ülkelerde 8 ile 38 gün arasında bulunduğu tespit edildiğini duyurdu.
UKÜ, Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin (UKÜ) KKTC liselerinden geçmiş yıllarda mezun olan veya bu yıl mezun olacak KKTC ve TC vatandaşı öğrencilere yönelik Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da saat ...