Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 6 Aralık 2018, Perşembe 10:52
banner

UFÜ'de 4. Kıbrıs Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi tamamlandı

UFÜ'de 4. Kıbrıs Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi tamamlandıUluslararası Final Üniversitesi’nde düzenlenen; UFÜ ve Kıbrıs Eğitim Araştırmaları Birliği’nin ortak organizasyonu olan 4. Kıbrıs Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi tamamlandı.
Paylaş  
12
12
12
0

Bu yıl ‘Yeni Toplumsal Yapıda Eğitim Araştırmaları’ teması ile toplananve toplam 62 bildirinin yer aldığı Kongre’ye Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye başta olmak üzere farklı birçok ülkeden araştırmacı katkı koydu.

Kıbrıs Eğitim Araştırmaları Birliği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kemal Akkan Batman teknoloji çağının gereklerinden yola çıkarak endüstri ve teknolojideki üretimin ne yönde evrileceğini belirleyip öğrencilerimizin gerekli nitelikleri kazanması için eğitimcilerin çaba sarf etmesi gerektiğini belirtti.

Kongreye ev sahipliği yapan Uluslararası Final Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak ise bilim insanlarının uluslararası platformlarda bir araya gelerek, eğitim araştırmalarının bulgularını tartışmalarının önemine değinerek kongre kapsamında bir araya gelen bilim insanlarının eğitim araştırmalarına değer kattıklarını dile getirdi.

Kongre eş başkanı Prof. Dr. Gülşen Musayeva Vefalı, Uluslararası Final Üniversitesi olarak kongreye ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyetini dile getirerek yapılan araştırmalar çoğaldıkça hem üniversite hem de araştırmacıların birbirleri ile olan işbirliği ve etkileşiminin de aynı yönde artacağını söyledi.

“ÇOCUKLARIMIZA TEKNOLOJİYİ VE AYNI ZAMANDA İNSAN OLMAYI ÖĞRETMELİYİZ”

Kongre’nin çağrılı konuşmacıları ülkemizin yetiştirdiği önemli isimlerden Prof. Dr. Vamık Volkan ve Brighton Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Mike Hayler oldu.

Pek çok kez Nobel Barış Ödülü’ne de aday gösterilen Volkan, yaptığı video konuşmasında çocukluğunda oynadığı oyunlardan ve günümüz değişen dünyasında teknolojinin çocuklar ve yaşamımız üzerindeki etkisinden bahsetti. Prof. Dr. Volkan,  konuşmasının sonunda çocuklarımıza teknolojiyi öğretmenin önemine değinerek, aynı zamanda insan olmayı öğretmek ve değerlerimizi korumanın önemini de vurguladı.

Hayler ise, öğretmen eğitimi ile ilgili yaptığı bir çalışmayı dinleyicilere aktararak öğretmen adaylarının profesyonel eğitiminde üzerinde durulması gereken konulara dikkati çekti.

4. Kıbrıs Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi’nde her yıl geleneksel olarak verilen Kemal Yücel Araştırma Onur Ödülü de sahiplerini buldu. 4. Kemal Yücel Onur Ödülü bu yıl “Okul Öncesi Öğretmenlerinin Çok Kültürlü Eğitim Tutumları ve Kültürel Zekâlarının İncelenmesi” adlı bildiri ile Çağrı Peköz ve Ayşe Işık Gürşimşek’in yapmış oldukları çalışmaya verildi.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ akademisyeni Menteş kırsal kalkınma ve mimari mirasın korunmasını inceled...
image LAÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Menteş, uluslar arası konferansta LAÜ'yü temsil etti.
DAÜ - KAM Kıbrıs Araştırmaları Dergisi makale kabulüne başladı
image Doğu Akdeniz Üniversitesi Kıbrıs Araştırmaları Merkezi'nin (DAÜ -KAM) süreli yayınlarından Kıbrıs Araştırmaları Dergisi, makale kabulüne başladı.
UKÜ'lü öğrencilerden örnek davranış
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Kütüphane Müdürlüğü ile Kütüphane Kulübü’nün işbirliğinde sınav döneminde sınıflarda ve kütüphanede kalan 1000 adetten fazla plastik şişe ve atıklar toplanarak, geri dönüşüm kutu...