Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 6 Aralık 2018, Perşembe 16:38
banner

Prof. Dr. Nadiri, Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu heyetini kabul etti

Prof. Dr. Nadiri, Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu heyetini kabul ettiTürkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Heyeti, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Paylaş  
11
12
11
0

Rektörlük binasında gerçekleşen kabulde konuşan Prof. Dr. Halil Nadiri, UKܒnün KKTC’de bulunan 19 üniversite içerisindeki en köklü üniversitelerden biri olduğunu belirterek, üniversitenin çok kültürlü bir ortama sahip olduğunu kaydetti.

Prof. Dr. Nadiri dünyayla rekabet edebilecek bilgi birikimine sahip, gelişmeleri yakından takip eden, bilgi üretebilen, araştırmacı ve alanında uzman olabilecek potansiyele sahip gençleri yetiştirme amacı taşıdıklarını belirterek, “UKÜ bu vizyon ve bakış açısıyla yoluna devam ediyor” dedi.

Nadiri, ayrıca sosyal, kültürel ve sportif anlamda kendisini geliştirmiş gençler yetiştirmek için bölgenin en büyük spor kompleksini oluşturduklarını da sözlerine ekledi. İki yıl önce Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu’nu açtıklarını belirten Prof. Dr. Nadiri, bu yıl öğrencilerinin üçüncü sınıfta olduklarını ve bu alanda birçok spor müsabakasına evsahipliği yaptıklarını açıkladı.   

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Feridun Cevahiroğlu ise merkezi Ankara’da olan konfederasyonun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Cevahiroğlu, konfederasyonun KKTC’de 10 yıldır temsilciliklerininbulunduğunubelirterek, gençlik ve sportif faaliyetlere katkıda bulunan uluslararası bir kuruluş olduklarını kaydetti.

Başkan Feridun Cevahiroğlu, Türkiye ve KKTC arasındaki gençlik ve sportif faaliyetlere destek vermeyi amaçladıklarını aktararak, sportif alanlarda işbirliklerinin geliştirmek ve olanakları artırmak açısından önemli bir rol oynacağını açıkladı.

Ziyarette her iki kurum tarafından Kuzey Kıbrıs genelinde sporun daha profesyonel bir anlayışta gerçekleştirilmesi için görüş alış verişinde bulunuldu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ'de "Akıllı Tarım" konusu ele alındı
image Lefke Avrupa Üniversitesi'nde (LAÜ) "Tarım 4.0" konulu seminer gerçekleştirildi.
Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, 20 Temmuz Fen Lisesi mezuniyet törenine katıldı
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 20 Temmuz Fen Lisesi 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı mezuniyet törenine katıldı.
DAÜ-SEM yaz kursları başlıyor
image Doğu Akdeniz Üniversitesi - Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen "Yaz Kursları" Temmuz ayı itibariyle başlıyor.