Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 6 Aralık 2018, Perşembe 16:38
banner

Prof. Dr. Nadiri, Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu heyetini kabul etti

Prof. Dr. Nadiri, Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu heyetini kabul ettiTürkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Heyeti, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’ye nezaket ziyaretinde bulundu.
Paylaş  
2
3
2
0

Rektörlük binasında gerçekleşen kabulde konuşan Prof. Dr. Halil Nadiri, UKܒnün KKTC’de bulunan 19 üniversite içerisindeki en köklü üniversitelerden biri olduğunu belirterek, üniversitenin çok kültürlü bir ortama sahip olduğunu kaydetti.

Prof. Dr. Nadiri dünyayla rekabet edebilecek bilgi birikimine sahip, gelişmeleri yakından takip eden, bilgi üretebilen, araştırmacı ve alanında uzman olabilecek potansiyele sahip gençleri yetiştirme amacı taşıdıklarını belirterek, “UKÜ bu vizyon ve bakış açısıyla yoluna devam ediyor” dedi.

Nadiri, ayrıca sosyal, kültürel ve sportif anlamda kendisini geliştirmiş gençler yetiştirmek için bölgenin en büyük spor kompleksini oluşturduklarını da sözlerine ekledi. İki yıl önce Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu’nu açtıklarını belirten Prof. Dr. Nadiri, bu yıl öğrencilerinin üçüncü sınıfta olduklarını ve bu alanda birçok spor müsabakasına evsahipliği yaptıklarını açıkladı.   

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Feridun Cevahiroğlu ise merkezi Ankara’da olan konfederasyonun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Cevahiroğlu, konfederasyonun KKTC’de 10 yıldır temsilciliklerininbulunduğunubelirterek, gençlik ve sportif faaliyetlere katkıda bulunan uluslararası bir kuruluş olduklarını kaydetti.

Başkan Feridun Cevahiroğlu, Türkiye ve KKTC arasındaki gençlik ve sportif faaliyetlere destek vermeyi amaçladıklarını aktararak, sportif alanlarda işbirliklerinin geliştirmek ve olanakları artırmak açısından önemli bir rol oynacağını açıkladı.

Ziyarette her iki kurum tarafından Kuzey Kıbrıs genelinde sporun daha profesyonel bir anlayışta gerçekleştirilmesi için görüş alış verişinde bulunuldu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Yükseköğrenim kabuk değiştiriyor, kampüs dışı öğrenme şekli gelişecek"
image Girne Amerikan Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı olan Prof.Dr.Pınar Eraslan Yayınoğlu, iletişim eğitimiyle ilgili deneyimleri hakkında açıklamalarda bulundu.
KISBÜ'deki girişimcilik yarışmasının kazananlarına ödülleri verilecek
image KKTC Üniversiteler Arası Girişimcilik ve Yenilikçi Fikir Yarışması’nda ilk üçe giren takımlara ödülleri 23 Ocak 2019 Çarşamba günü yapılacak olan tören ile takdim edilecek.
YÖDAK Başkanı Büke: "Engelsiz kampüs olanakları değerlendiriliyor"
image Başbakanlık Engelli Hizmetleri Kurulu üyelerinden Günay Kibrit, Orkun Bozkurt ve Zehra Altınay; YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Akile Büke’yi ziyaret etti.