Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 19 Aralık 2018, Çarşamba 11:35
banner

Netkent Üniversitesi'nin öğretime başlama izni iptal edildi

Netkent Üniversitesi'nin öğretime başlama izni iptal edildiAkdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi'nin (Netkent) Şubat 2010’da, yasaya uygun olmayan bir şekilde, dönemin Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖDAK yönetimi tarafından ‘yasa-dışı’ verilen öğretime başlama izni, yine YÖDAK tarafından oybirliğiyle iptal edildi.
Paylaş  
13
13
13
0

Kıbrıs Postası

Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi'nin (Netkent), 4 Şubat 2010 yılında, dönemin Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖDAK yönetimi tarafından verilen öğretime başlama izni, yine Yükseköğretim Planlama, Denetleme Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu’nun (YÖDAK) oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda iptal edildi.

Edinilen bilgilere göre üniversitenin sadece online olarak verdiği uzaktan eğitim şekli, ‘KKTC Yüksek Öğretim Planlama ve Stratejisi’ne uymuyor. Örgün eğitim iznine sahip olan üniversitenin, yalnızca üniversite açma izni mevcut. Şubat 2010’da verilen izinde de ‘uzaktan eğitim’ ifadesini içeren herhangi bir karar da yok. Fakat bu eksiklere rağmen, Şubat 2010’daki YÖDAK yönetimi, üniversiteye yasa-dışı bir şekilde öğretime başlama izni vermişti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
13
 
0
 
0
 
9
 
0
 
0
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kıbrıs Montessori Okulları'nın Lefkoşa şubesinde mezuniyet sevinci yaşandı
image Lefkoşa Montessori Okulu, 2018-2019 Akademik Yılı’na Cuma günü düzenlediği muhteşem bir tören ile veda etti.
GAÜ Internatıonal Prep School öğrencileri için mezuniyet töreni gerçekleşti
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubuna bağlı The International Prep School 2018-2019 mezuniyet töreni görkemli bir şekilde GAÜ Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall’de geçekleşti.
KTÖS, okul ihtiyaçlarının yaz aylarında tamamlanması çağrısında bulundu
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Örgütlenme Sekreteri Akgün Kaçmaz, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın yeni eğitim-öğretim yılının sorunsuz başlaması ve eksikliklerin giderilmesi için yaz aylarını bir fırsat...