Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 19 Aralık 2018, Çarşamba 11:35
banner

Netkent Üniversitesi'nin öğretime başlama izni iptal edildi

Netkent Üniversitesi'nin öğretime başlama izni iptal edildiAkdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi'nin (Netkent) Şubat 2010’da, yasaya uygun olmayan bir şekilde, dönemin Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖDAK yönetimi tarafından ‘yasa-dışı’ verilen öğretime başlama izni, yine YÖDAK tarafından oybirliğiyle iptal edildi.
Paylaş  
12
13
12
0

Kıbrıs Postası

Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi'nin (Netkent), 4 Şubat 2010 yılında, dönemin Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖDAK yönetimi tarafından verilen öğretime başlama izni, yine Yükseköğretim Planlama, Denetleme Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu’nun (YÖDAK) oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda iptal edildi.

Edinilen bilgilere göre üniversitenin sadece online olarak verdiği uzaktan eğitim şekli, ‘KKTC Yüksek Öğretim Planlama ve Stratejisi’ne uymuyor. Örgün eğitim iznine sahip olan üniversitenin, yalnızca üniversite açma izni mevcut. Şubat 2010’da verilen izinde de ‘uzaktan eğitim’ ifadesini içeren herhangi bir karar da yok. Fakat bu eksiklere rağmen, Şubat 2010’daki YÖDAK yönetimi, üniversiteye yasa-dışı bir şekilde öğretime başlama izni vermişti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
13
 
0
 
0
 
9
 
0
 
0
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ ev sahipliğinde düzenlenen havalı silah atış turnuvası ile Nusret Soyumer...
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Spor Kulübü ve Levent Avcılık Atıcılık Kulübü, iki yıl önce vefat eden Paralimpik Havalı Silah Sporcusu Nusret Soyumert anısına turnuva düzenledi.
"Bireyin, ailenin ve toplumun yaşam kalitesi ve yaşamının güvenliği kurulan i...
image LAÜ Akademisyeni Hablemitoğlu, “Dünya Sosyal Hizmet Günü” dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
Selda Bağcan'dan DAÜ'de görkemli konser
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Türkülerle DAܔ etkinliğinin bu yıl 8.’si düzenlendi.