Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 31 Aralık 2018, Pazartesi 13:41
banner

LAÜ'de 27. Kazakistan Bağımsızlık Günü renkli aktivitelerle kutlandı

LAÜ'de 27. Kazakistan Bağımsızlık Günü renkli aktivitelerle kutlandıLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Öğrenci Dekanlığı ve Uluslararası Öğrenci Kulübü’nün katkılarıyla LAܒde eğitim gören Kazakistanlı öğrenciler için düzenlenen “27. Kazakistan Bağımsızlık Günü” etkinliğinde birbirinden renkli aktiviteler yer aldı.
Paylaş  
12
12
11
0

Etkinliğe, LAܒde öğrenim gören başta Kazakistanlı öğrenciler olmak üzere LAÜ Öğrenci Dekanlığı ve Dış İlişkiler Müdürlüğü çalışanları ile birçok öğrenci katıldı.

Kazakistan’ın kuruluş tarihi ile ilgili bilgilendirme, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile başlayan etkinlikte, Kazakistan’ın kültürel özelliklerinin anlatıldığı çeşitli video gösterileri yer aldı. Gecede, geleneksel yemeklerin tanıtılmasının yanında özel kıyafetleri ile ülkelerine özgü dansları sergileyen Kazak öğrenciler, ulusal günlerini çoşku ile kutladılar.

Kazakistan Bağımsızlık Günü’nde biraraya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten öğrenciler, duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdiler:

Yana Krassavskaya: Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okuyorum ve bu dönem mezun oluyorum. Üniversitede bulunduğum yıllar içerisinde kaliteli bir eğitim almanın gururunu, beraberimde taşıyacağım yüzlerce anı ve biriktirmiş olduğum onlarca dostluklarımla memleketime geri döneceğim. LAܒde eğitim aldığım sürece Kazakistan Bağımsızlık günü organizasyonlarında yer aldım. Bu benim için hem büyük bir zevk hem de memleketimi tanıtmak için büyük bir onur olmuştur.

Zhanar Agatayeva: Bu yıl ülkemizin 27. Bağımsızlık Yıldönümü’nü kutlarken, yine çok mutlu, gurulu ve huzurluyuz. Ülkemizin Ulusal Bayramı’nı üniversitemizde kutlamak çok önemli bir olay. Bizlere böyle fırsatlar verildiği için mutlu oluyoruz ve önemsendiğimizi hissediyoruz. Kazakistan 100 farklı ırkdan oluşan çok uluslu bir ülke. Bu sebeple de 80 farklı ülkeden gelen öğrencilerin eğitim gördüğü üniversitemizde gösteri yapmak çok anlamlı oluyor.

Salminas Yussupova Alijan: Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü öğrencisiyim. Öğrenci arkadaşlarımızla bizleri bir araya getiren bir etkinlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da kültürümüzü tanıttık. Kendimizi anlatmak ve tanıtmak için bizlere böyle bir fırsat sunduğu ve destek verdiği için üniversitemize çok teşekkür ederim.

Maldir Zluemageeleva: İşletme Bölümü öğrencisiyim. 27 yıl önce Kazakistan bağımsızlığını kazandığı için ülkemizle gurur duyuyoruz. Çeşitli aktivitelerle ülkemizi, kültürümüzü, danslarımızı diğer ülkelerden gelen arkadaşlarımıza tanıtmak çok güzel bir duygu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, 20 Temmuz Fen Lisesi mezuniyet törenine katıldı
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 20 Temmuz Fen Lisesi 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı mezuniyet törenine katıldı.
GAÜ'de 4 yeni bölüm daha açıldı
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 2019-2020 akademik yılında bünyesine 4 yeni bölüm daha ekledi.
UKÜ Mezuniyet Töreni 28 Haziran'da
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin Mezuniyet Töreni, 28 Haziran'da gerçekleşecek.