Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Ocak 2019, Salı 15:39
banner

DAÜ'nün Bankacılık ve Finans Konferans Bildirisi Springer'da yayımlandı

DAÜ'nün Bankacılık ve Finans Konferans Bildirisi Springer'da yayımlandıDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İşletme ve Ekonomi Fakültesi, Bankacılık ve Finans Bölümü tarafından 25 – 27 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilmiş olan “3. Uluslararası Bankacılık ve Finans Perspektifleri” başlıklı konferansın bildirileri, uluslararası basımevi Springer’da yayımlandı.
Paylaş  
14
12
14
0

18 farklı ülkeden 180’e yakın bankacılık ve finans konusunda uzman akademisyenin katılım için başvurduğu konferansa, başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Merkez Bankası olmak üzere birçok saygın kurum destek verdi.

Konferans Düzenleme Kurulu Başkanı ve DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi, Bankacılık ve Finans Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nesrin Özataç tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, uluslararası konferansın çok sayıda akademisyen ve bankacıyı KKTC’de bir araya getirerek ülkenin akademik yaşamına katkı sağlamayı amaçladığını ifade etti.

YÜKSEK PRESTİJLİ YAYINEVİ

Konferans sonuçlarının derlenerek bir kitap haline getirildiğini belirten Doç. Dr. Özataç, söz konusu kitabın uluslararası yüksek prestijli yayınevi Springer ile anlaşma yapılarak basımının sağlandığını açıkladı.

Söz konusu kitapta şu konular yer alıyor: Küresel finans kriz sonrasında bankacılık ve finans konusundaki son araştırmalar, küresel finansal pazarlarda başlayan fırsatlar ve riskler, finans piyasalarının dalgalı olduğu dönemlerde Merkez Bankalarının uygulaması gereken etkin para politikaları, gözetim ve denetimin önemi, İslam Bankacılığı, mikro finans, sermaye piyasası ekonomik kalkınma ve enerji ekonomisi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ akademisyeni Menteş kırsal kalkınma ve mimari mirasın korunmasını inceled...
image LAÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Menteş, uluslar arası konferansta LAÜ'yü temsil etti.
DAÜ - KAM Kıbrıs Araştırmaları Dergisi makale kabulüne başladı
image Doğu Akdeniz Üniversitesi Kıbrıs Araştırmaları Merkezi'nin (DAÜ -KAM) süreli yayınlarından Kıbrıs Araştırmaları Dergisi, makale kabulüne başladı.
UKÜ'lü öğrencilerden örnek davranış
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Kütüphane Müdürlüğü ile Kütüphane Kulübü’nün işbirliğinde sınav döneminde sınıflarda ve kütüphanede kalan 1000 adetten fazla plastik şişe ve atıklar toplanarak, geri dönüşüm kutu...