Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Ocak 2019, Salı 15:39
banner

DAÜ'nün Bankacılık ve Finans Konferans Bildirisi Springer'da yayımlandı

DAÜ'nün Bankacılık ve Finans Konferans Bildirisi Springer'da yayımlandıDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İşletme ve Ekonomi Fakültesi, Bankacılık ve Finans Bölümü tarafından 25 – 27 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilmiş olan “3. Uluslararası Bankacılık ve Finans Perspektifleri” başlıklı konferansın bildirileri, uluslararası basımevi Springer’da yayımlandı.
Paylaş  
14
12
13
0

18 farklı ülkeden 180’e yakın bankacılık ve finans konusunda uzman akademisyenin katılım için başvurduğu konferansa, başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Merkez Bankası olmak üzere birçok saygın kurum destek verdi.

Konferans Düzenleme Kurulu Başkanı ve DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi, Bankacılık ve Finans Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nesrin Özataç tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, uluslararası konferansın çok sayıda akademisyen ve bankacıyı KKTC’de bir araya getirerek ülkenin akademik yaşamına katkı sağlamayı amaçladığını ifade etti.

YÜKSEK PRESTİJLİ YAYINEVİ

Konferans sonuçlarının derlenerek bir kitap haline getirildiğini belirten Doç. Dr. Özataç, söz konusu kitabın uluslararası yüksek prestijli yayınevi Springer ile anlaşma yapılarak basımının sağlandığını açıkladı.

Söz konusu kitapta şu konular yer alıyor: Küresel finans kriz sonrasında bankacılık ve finans konusundaki son araştırmalar, küresel finansal pazarlarda başlayan fırsatlar ve riskler, finans piyasalarının dalgalı olduğu dönemlerde Merkez Bankalarının uygulaması gereken etkin para politikaları, gözetim ve denetimin önemi, İslam Bankacılığı, mikro finans, sermaye piyasası ekonomik kalkınma ve enerji ekonomisi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ'de "Nöromusküler Hastalıklarda Güncel Fizyoterapi Uygulamaları Çalıştayı"...
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından “Nöromusküler Hastalıklarda Güncel Fizyoterapi Uygulamaları Çalıştayı” gerçekleştirildi.
DAÜ Satranç Takımı, Türkiye şampiyonu oldu
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Spor İşleri Müdürlüğü’ne bağlı DAÜ Satranç Takımı, Türkiye Üniversiteler Satranç Şampiyonu oldu.
DAÜ-SEN: "Birçok üniversite kurma ve Kıbrıs'a çok öğrenci çekme" stratejisind...
image Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN) tarafından hazırlanan Uluslararası Öğrencilerin Kıbrıs’ta yaşadığı sorunlarla ilgili rapor açıklandı.