Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Ocak 2019, Salı 10:53
banner

DAÜ Mimarlık Fakültesi'nde yeni eğitim yöntemleri tartışıldı

DAÜ Mimarlık Fakültesi'nde yeni eğitim yöntemleri tartışıldıDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, fakülte öğretim üyelerine yönelik bir seminer düzenledi.
Paylaş  
13
12
14
0

Mimarlık Fakültesi’nin “Yaşam Boyu Öğrenme” teması altında düzenlenen “Advances in Distance Education: Models and Opportunities in Architecture Education – Uzaktan Eğitim’deki Gelişmeler: Mimarlık Eğitiminde Modeller ve Fırsatlar” başlıklı semineri, DAÜ Uzaktan Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. M. Yaşar Özden verdi.

Prof. Dr. Özden, sunumunda konvansiyonel eğitim yöntemleri ile günümüzde uzaktan eğitim yöntemleri ile ilgili gelişmeleri karşılaştırdı.

“FLİPPED CLASSROOM MODELİ DEĞERLENDİRİLDİ”

Mimarlık eğitiminde; öğretmenin işlediği konuyu video gibi teknolojik araçlarla zenginleştirmesi anlamına gelen “Flipped Classroom” metodunun çok etkin işlediğini ifade eden Prof. Dr. Özden, yapılan bir araştırmadan örnek vererek, “Flipped Classroom” metodundan önce %50 oranında bir başarısızlık oranına sahip olan bir sınıfta, söz konusu metodun uygulanmasının ardından başarısızlık oranlarında %19’a inen ciddi bir farkın gözlemlendiğini vurguladı.

DAܒde kullanılan Moodle ve Office 365 uygulamalarının derslere nasıl adapte edildiğini aktaran Prof. Dr. Özden, uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim yöntemlerini karışık bir şekilde uygulandığı derslerde öğrencilerin başarısında ciddi oranda bir artış gözlemlendiğini ifade etti.

Soru-cevap bölümünün ardından Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgür Dinçyürek tarafından Prof. Dr. Özden’e teşekkür plaketi takdim edildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ akademisyeni Menteş kırsal kalkınma ve mimari mirasın korunmasını inceled...
image LAÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Menteş, uluslar arası konferansta LAÜ'yü temsil etti.
DAÜ - KAM Kıbrıs Araştırmaları Dergisi makale kabulüne başladı
image Doğu Akdeniz Üniversitesi Kıbrıs Araştırmaları Merkezi'nin (DAÜ -KAM) süreli yayınlarından Kıbrıs Araştırmaları Dergisi, makale kabulüne başladı.
UKÜ'lü öğrencilerden örnek davranış
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Kütüphane Müdürlüğü ile Kütüphane Kulübü’nün işbirliğinde sınav döneminde sınıflarda ve kütüphanede kalan 1000 adetten fazla plastik şişe ve atıklar toplanarak, geri dönüşüm kutu...