Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 10 Ocak 2019, Perşembe 08:49
banner

UKÜ İletişim Fakültesi'nden Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama

UKÜ İletişim Fakültesi'nden Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlamaUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İletişim Fakültesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Paylaş  
4
3
4
0

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Seçim, Türkiye’debasın çalışanlarına bazı haklar ve yasal güvence sağlayan “212 Sayılı Kanun”un Resmi Gazete’de yayınlandığı 10 Ocak 1961’den itibaren kutlanan “Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla açıklama yaptı.

Prof. Dr. Seçim, demokrasinin en önemli ilkelerinden olan ve yurttaşların haber alma hakkı için mücadele eden, çoğu zaman zor şartlarda bilgiye ulaşan ve ulaştığı bilgiyi dürüst, adil, yansız biçimde kamuoyuyla paylaşan gazetecilerin son derece önemli, kutsal sayılanbir görev üstlendiğini vurguladı.

Seçim, “Farklı görüşlere sahip kişilerin sesini de duyurabilen, tek taraflı değil çok yönlü ve çok sesli yayıncılığın yapılabildiği gazetecilik en ideal gazeteciliktir” diyerek, tüm dünyada gazetecilik mesleğinin oldukça güçlü ve etkili bir meslek olduğunun altı çizdi. Prof. Dr. Hikmet Seçim, toplumu yönlendirme, kamuoyu oluşturma gibi fonksiyonlara da sahip gazetecilerin büyük bir sorumlulukla halkın bilinçlenmesinde önemli rol oynadıklarını da belirtti.

UKÜ, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seçim açıklamasının sonunda, gazetecilik mesleğinin en zor, en dinamik ve aynı zamanda en fazla özveri gerektiren mesleklerden biri olduğuna vurgu yaparak, fedakarca görevlerini yerine getiren, bugün bu mesleğe gönül veren tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

T.C. Adalet Bakanlığı'ndan Kıbrıs İlim Üniversitesi'ne "Uzlaştırmacı Eğitimi"...
image Kıbrıs İlim Üniversitesi, T.C. Adalet Bakanlığı tarafından Türkiye’de uzlaştırmacı eğitimiverebilecek kurumlar arasında ilan edildi. Bu karar ile üniversitemiz KKTC’de bu yetkiyi alan ikinci üniversite oldu.
DAÜ YDİHO öğrencilerinden sahil temizliği
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu öğrencileri Bedis plajında temizlik yaptı.
MÜSİAD Kıbrıs ile KISBÜ arasında işbirliği protokolü imzalandı
image Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kıbrıs ile KISBÜ arasında işbirliği protokolü imzalandı.