Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 10 Ocak 2019, Perşembe 08:49
banner

UKÜ İletişim Fakültesi'nden Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama

UKÜ İletişim Fakültesi'nden Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlamaUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İletişim Fakültesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Paylaş  
13
12
13
0

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Seçim, Türkiye’debasın çalışanlarına bazı haklar ve yasal güvence sağlayan “212 Sayılı Kanun”un Resmi Gazete’de yayınlandığı 10 Ocak 1961’den itibaren kutlanan “Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla açıklama yaptı.

Prof. Dr. Seçim, demokrasinin en önemli ilkelerinden olan ve yurttaşların haber alma hakkı için mücadele eden, çoğu zaman zor şartlarda bilgiye ulaşan ve ulaştığı bilgiyi dürüst, adil, yansız biçimde kamuoyuyla paylaşan gazetecilerin son derece önemli, kutsal sayılanbir görev üstlendiğini vurguladı.

Seçim, “Farklı görüşlere sahip kişilerin sesini de duyurabilen, tek taraflı değil çok yönlü ve çok sesli yayıncılığın yapılabildiği gazetecilik en ideal gazeteciliktir” diyerek, tüm dünyada gazetecilik mesleğinin oldukça güçlü ve etkili bir meslek olduğunun altı çizdi. Prof. Dr. Hikmet Seçim, toplumu yönlendirme, kamuoyu oluşturma gibi fonksiyonlara da sahip gazetecilerin büyük bir sorumlulukla halkın bilinçlenmesinde önemli rol oynadıklarını da belirtti.

UKÜ, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seçim açıklamasının sonunda, gazetecilik mesleğinin en zor, en dinamik ve aynı zamanda en fazla özveri gerektiren mesleklerden biri olduğuna vurgu yaparak, fedakarca görevlerini yerine getiren, bugün bu mesleğe gönül veren tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ akademisyeni Menteş kırsal kalkınma ve mimari mirasın korunmasını inceled...
image LAÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Menteş, uluslar arası konferansta LAÜ'yü temsil etti.
DAÜ - KAM Kıbrıs Araştırmaları Dergisi makale kabulüne başladı
image Doğu Akdeniz Üniversitesi Kıbrıs Araştırmaları Merkezi'nin (DAÜ -KAM) süreli yayınlarından Kıbrıs Araştırmaları Dergisi, makale kabulüne başladı.
UKÜ'lü öğrencilerden örnek davranış
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Kütüphane Müdürlüğü ile Kütüphane Kulübü’nün işbirliğinde sınav döneminde sınıflarda ve kütüphanede kalan 1000 adetten fazla plastik şişe ve atıklar toplanarak, geri dönüşüm kutu...