Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 10 Ocak 2019, Perşembe 12:24
banner

Üniversite eğitimlerini GAÜ ile devam ettirmek isteyen öğrencilere burs imkanı

Üniversite eğitimlerini GAÜ ile devam ettirmek isteyen öğrencilere burs imkanıGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), yükseköğretimde 50. yılına doğru ilerlerken, üniversite eğitimlerini yüksek standartlarda uluslararası düzeye taşımak isteyen üniversite öğrencileri için Bahar dönemi yatay geçiş başvurularını başlatı.
Paylaş  
15
14
15
0

GAܒYE KAYIT HAKKI KAZANAN TÜM ÖĞRENCİLERE, KONTENJANLAR DAHİLİNDE 7 YIL KESİNTİSİZ BURS İMKANI

Konuyla ilgili GAܒden yapılan açıklamada, 2018-2019 Bahar dönemi kurumlar arası geçiş başvurusunda bulunacak öğrenciler için GAܒnün uygulama esasları, başvuru şekli ve tarihi, gereken belgeler üniversitenin web sitesinden paylaşıldığı belirtildi.

GAÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı açıklamasında, uygun görülen başvurulara kontenjanlar çerçevesinde belirli oranlarda kesintisiz eğitim bursu sağlanacağı bildirildi.

KKTC’ de yer alan yüksek öğretim kurumlarında hali hazırda aktif öğrenci olarak öğrenimini gören ve ara dönemde Girne Amerikan Üniversitesine yatay geçiş yapmak isteyen ön lisans ve lisans öğrencileri aşağıda yer alan evraklar dahilinde başvurularını Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına ulaştırabilecekleri ifade edildi.

Başvurular için belgelerin eksiksiz ve zamanında gönderilmesi gerektiği ifade edilen açıklamada, GAÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kurumlararası Geçiş için başvuruda gerekli olan evrakları şu şekilde sıraladı;

  • Üniversiteye yerleştirildiğiniz yıla ait ÖSS puan tablosu ve yerleştirme belgesi
  • Transcript Fotokopisi
  • Ders İçerikleri
  • Lise Diploması Fotokopisi
  • Disiplin Belgesi
  • İngilizce Hazırlık Belgesi Fotokopisi
  • Kimlik Kartı Fotokopisi
  • Daha önce yatay geçiş  yapmadığına dair belge

Ayrıca, başvuruların bizzat, posta ya da e-mail yolu ile yapılacağı belirtilen açıklamada, ön başvurunun e-mail ile gönderdikten sonra orjinal belgelerin posta yolu ile iletmesi gerektiği vurgulandı.

Ön başvuruların başladığı belirtilen açıklamada, geç ve eksik belge ile yapılan başvuruların dikkate alınmayacağı ifade edildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Dr. Gülen Addis, DAÜ'lü öğrencilerle buluştu
image Buckinghamshire New University Öğretim Üyesi Dr. Gülen Addis, DAÜ'lü öğrencilerle bir araya geldi.
Avcılara eğitim verilecek
image Avcı Eğitim Komisyonu, avcılara eğitim verecek. Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara "Av Ruhsatı Çıkarabilir Belgesi" verilecek.
İlkokul öğrencileri karnelerini aldı
image İlköğretimde eğitim gören 27 bin 448 öğrenci bugün karnelerini alarak yaz tatiline başladı.