Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Ocak 2019, Cuma 11:33
banner

DAÜ öğretim elemanı Dr. Özge Cumaoğulları Eker, avrupa kolorektal kanseri genetiği araştırmacıları arasında

DAÜ öğretim elemanı Dr. Özge Cumaoğulları Eker, avrupa kolorektal kanseri genetiği araştırmacıları arasındaDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi öğretim elemanlarından Dr. Özge Cumaoğulları Eker, Avrupa Bilim ve Teknoloji Birliği (European Cooperation in Science and Technology-COST) kapsamında Kolon ve Rektum (Kolorektal) kanseri genetiği ile ilişkili devam eden “COST Action TRANSCOLONCAN” projesindeki araştırmacılar arasına girdi.
Paylaş  
14
15
14
0

Kolorektal kanseri konusunda Avrupa’da önde gelen çalışmaları yürüten araştırmacıların yer aldığı bu projeye dahil olan Dr. Özge Cumaoğulları Eker, DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi’ni temsil edecek.

Birçok önemli araştırmacı ve çalışma grubunun dahil olduğu adı geçen projenin amacı kolorektal kanserlerde izlemeyi kolaylaştırıcı, erken tanı ve tedavide kullanılabilecek genetik değişimleri belirlemek, kişiselleştirilmiş tedaviye özgü yeni tedavi yaklaşımları geliştirilmesi için çalışmalar yapmak ve sonuçların bir araya getirilmesi olarak belirlenmiştir.

Araştırmalarına devam etmek için 6 aylığına Avrupa’da bulunacak Dr. Cumaoğulları Eker, 28 ülkenin dahil olduğu bu proje kapsamında toplantılara katılacak.

KKTC’de en sık gözlenen kanser türlerinden biri olan kolorektal kanser genetiğinin araştırması adamız için ayrıca önem arz etmektedir.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
9
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ ev sahipliğinde düzenlenen havalı silah atış turnuvası ile Nusret Soyumer...
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Spor Kulübü ve Levent Avcılık Atıcılık Kulübü, iki yıl önce vefat eden Paralimpik Havalı Silah Sporcusu Nusret Soyumert anısına turnuva düzenledi.
"Bireyin, ailenin ve toplumun yaşam kalitesi ve yaşamının güvenliği kurulan i...
image LAÜ Akademisyeni Hablemitoğlu, “Dünya Sosyal Hizmet Günü” dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
Selda Bağcan'dan DAÜ'de görkemli konser
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Türkülerle DAܔ etkinliğinin bu yıl 8.’si düzenlendi.