Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Ocak 2019, Cuma 15:32
banner

DAÜ Robot Takımı ROBOSUB uluslararası yarışmaya hazırlanıyor

DAÜ Robot Takımı ROBOSUB uluslararası yarışmaya hazırlanıyorDoğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Enstitüsü Öğrenci Kolu (DAÜ-IEEE) Robot Takımı, uluslararası ROBOSUB 2019 Otonom Denizaltı Yarışması için son hazırlıklarını yapıyor.
Paylaş  
18
16
16
0

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Kaliforniya Eyaleti’nde gerçekleştirilecek olan ROBOSUB 2019’da dünyanın en prestijli üniversiteleri mücadele edecek.

Estonya’da düzenlenmiş olan ROBOTEX 2018 robot yarışmasında “Zihin Kontrollü Robot” kategorisinde birincilik elde eden DAÜ-IEEE Robot Takımı, DAÜ Mühendislik Fakültesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Demirel ile birlikte yakın gelecekteki projelerini değerlendirmek üzere DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam ile bir görüşme gerçekleştirdi.

“Caretta2”adını verdikleri ve tamamıyla DAܒde tasarlanmış olan denizaltı robotunu Prof. Dr. Osam’a sunan DAÜ-IEEE Robot Takımı, söz konusu yarışmaya katılabilmek için destek istedi.

Prof. Dr. Osam, DAܒnün dünyanın önde gelen üniversiteleriyle her alanda rekabet içerisinde olduğunu ve DAÜ-IEEE Robot Takımı’na desteğinin tam olduğunu belirtti.

YARIŞMA 1 AĞUSTOS 2019’DA

DAÜ-IEEE Robot Takımı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Dünyanın en büyük robot topluluklarından olan ROBONATION tarafından organize edilen ROBOSUB, her yıl 40 üniversitenin katılımıyla gerçekleşmektedir. Yarışmanın amacı 15 dakika içerisinde yapılan otonom denizaltı aracıyla hedeflenen görevleri tamamlamaktır. Bu görevler Otonom Sualtı Sistemleri kapsamında devam etmekte olan en güncel bilimsel araştırmalar çerçevesinde düzenlenmektedir.EMU IEEE Robot Takımı ile oluşturulan üniversitemizin en büyük robot takımı AQUABOTICS, 15 kişilik farklı mühendislik bölümlerinden öğrenci kadrosuyla üniversitemizi ABD’de temsil etmek için hazırlanmaktadır. Oluşturulan takımda DAÜ Mühendislik Fakültesi’nde eğitim gören Mekatronik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği Öğrencileri görev almaktadırlar.1 Ağustos 2019 tarihinde başlayacak olan ROBOSUB yarışmasına robot takımımız Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Demirel’in danışmanlığında hazırlanmaktadır.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KİÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı'ndan psikolojik danışmada yapılandırma ...
image Kıbrıs İlim Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Gökçakan Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi'nin daveti üzerine Psikolojik Danışma ve Psikoloji öğrencilerine "Psikolojik Danışmada Yapılandır...
Kıbrıs İş Kadınları Derneği Başkanı Şenay Ekingen LAÜ'ye konuk oldu
image LAÜ'deki söyleşide Ekingen; "Kültür ürünlerini yaşatabilmek için yeni güncel objelerin üretilmesi gerekliliğini" vurguladı.
UKÜ Binicilik Kulübü öğrencisi Jassem Halyooz'dan birincilik
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) öğrencisi Jassem Halyooz, KKTC Binicilik Federasyonu tarafından düzenlenen yılın ilk engel atlama yarışında 110cm ve 120cm kategorilerinde birincilik elde etti.