Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 31 Ocak 2019, Perşembe 12:39
banner

Özyiğit'ten hükümete çağrı: "PDR uzmanı istiyorum!"

Özyiğit'ten hükümete çağrı: PDR uzmanı istiyorum!Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özyiğit, kolejlerle ilgili yeni bir açılım geleceğini açıkladı ve hükümete çağrı yaparak, PDR uzmanı istediğinin altını çizdi.
Paylaş  
8
6
6
3

Kıbrıs Postası

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, kolejlerle ilgili yeni bir açılım geleceğini açıklayarak, “herkes hazır olsun. Kolejlerle ilgili bir dizi tedbir planlıyoruz” dedi.

Hükümete çağrı yapan Özyiğit, Psikolojik Dayanışma ve Rehberlik (PDR) uzmanı istediğinin altını çizdi.

“YARIN HÜKÜMETTEN GİDECEK OLSAK BİLE, ACELE KARAR ALAYIM DEMEYECEĞİM”

1-2 yıl içerisinde tam gün eğitime geçmeyi planladıklarını vurgulayan Bakan Özyiğit, “en kısa zamanda idarecilerle ilgili sınav yapılacak ve idareciler atanacak. Aceleci adımlar bizi yanlışlara sürükledi. Yarın hükümetten gidecek olsak bile, acele karar alayım demeyeceğim” diye konuştu.

Özyiğit ayrıca, “sınıfta kalan öğrencilerin, pratik sanata yönlendirilmesi için çalışmalar düzenliyoruz” dedi.

“HERKES BİR DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPSIN”

Velilerin “çocuğuma ne kadar zaman ayırabildim?” diyerek kendilerine ayna tutması gerektiğini işaret eden Cemal Özyiğit, “Herkes bir durum değerlendirmesi yapsın. Çocuklarla veli veya öğretmen olarak daha çok ilgilenelim ve ikinci dönemi bunun üzerine kurgulayalım” ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
5
 
1
 
3
 
3
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
0
31 Ocak 2019, Perşembe
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Çaresizlikten türbünlere oynayan topcu misali kamuoyu nezdinde hükümete sesleniyor.....

31 Ocak 2019, Perşembe
Osman         - Gönyeli
Hoca vallahi şaka gibisin yahu, hükümette olan sensin sendikada veya muhalefette değilsin ya , artık farkına var bir yıldır sen hükümettesin ve inanmayacan ama eğitim bakanıda sensin ;)

31 Ocak 2019, Perşembe
Feridun kemal         - Magusa
Ben bu cagriyi anlayamadim. Sen kukumet degilmin sn. Bakan?

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

YÖK'ten büyük sorumsuzluk! Hem üniversiteler hem 100 bini aşkın mezun zan alt...
image KKTC üniversitelerinde okula gitmeden diploma alanların olduğunun YÖK tarafından tespit edildiğinin YÖK Tanıma ve Denklik İşleri Daire Başkanlığı'nca açıklanması ancak bu konuda ayrıntı verilmemesi tedirginlik ve tepk...
KKTC üniversitelerinde okula gitmeden diploma alanlar YÖK tarafından tespit e...
image YÖK, aralarında KKTC'nin de olduğu yurt dışındaki üniversitelerde hukuk ve mühendislik gibi bölümleri okuduğunu iddia edenlerden bazılarının, bu ülkelerde 8 ile 38 gün arasında bulunduğu tespit edildiğini duyurdu.
UKÜ, Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin (UKÜ) KKTC liselerinden geçmiş yıllarda mezun olan veya bu yıl mezun olacak KKTC ve TC vatandaşı öğrencilere yönelik Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da saat ...