Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 31 Ocak 2019, Perşembe 12:39
banner

Özyiğit'ten hükümete çağrı: "PDR uzmanı istiyorum!"

Özyiğit'ten hükümete çağrı: PDR uzmanı istiyorum!Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özyiğit, kolejlerle ilgili yeni bir açılım geleceğini açıkladı ve hükümete çağrı yaparak, PDR uzmanı istediğinin altını çizdi.
Paylaş  
9
6
7
3

Kıbrıs Postası

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, kolejlerle ilgili yeni bir açılım geleceğini açıklayarak, “herkes hazır olsun. Kolejlerle ilgili bir dizi tedbir planlıyoruz” dedi.

Hükümete çağrı yapan Özyiğit, Psikolojik Dayanışma ve Rehberlik (PDR) uzmanı istediğinin altını çizdi.

“YARIN HÜKÜMETTEN GİDECEK OLSAK BİLE, ACELE KARAR ALAYIM DEMEYECEĞİM”

1-2 yıl içerisinde tam gün eğitime geçmeyi planladıklarını vurgulayan Bakan Özyiğit, “en kısa zamanda idarecilerle ilgili sınav yapılacak ve idareciler atanacak. Aceleci adımlar bizi yanlışlara sürükledi. Yarın hükümetten gidecek olsak bile, acele karar alayım demeyeceğim” diye konuştu.

Özyiğit ayrıca, “sınıfta kalan öğrencilerin, pratik sanata yönlendirilmesi için çalışmalar düzenliyoruz” dedi.

“HERKES BİR DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPSIN”

Velilerin “çocuğuma ne kadar zaman ayırabildim?” diyerek kendilerine ayna tutması gerektiğini işaret eden Cemal Özyiğit, “Herkes bir durum değerlendirmesi yapsın. Çocuklarla veli veya öğretmen olarak daha çok ilgilenelim ve ikinci dönemi bunun üzerine kurgulayalım” ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
5
 
1
 
3
 
3
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
0
31 Ocak 2019, Perşembe
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Çaresizlikten türbünlere oynayan topcu misali kamuoyu nezdinde hükümete sesleniyor.....

31 Ocak 2019, Perşembe
Osman         - Gönyeli
Hoca vallahi şaka gibisin yahu, hükümette olan sensin sendikada veya muhalefette değilsin ya , artık farkına var bir yıldır sen hükümettesin ve inanmayacan ama eğitim bakanıda sensin ;)

31 Ocak 2019, Perşembe
Feridun kemal         - Magusa
Ben bu cagriyi anlayamadim. Sen kukumet degilmin sn. Bakan?

banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ BESYO Özel Yetenek Sınavları devam ediyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) bünyesinde bulunan Antrenörlük, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Antrenörlük bölümleri için yetenek sınavları, 26 Ağustos İstanbul, 28 Ağustos...
Öğretmen sendikalarından ortak açıklama: 'Alasya İlkokulu ve GMTMK'nın ek der...
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası başkanları ortak açıklama yaparak eğitim/öğretim faaliyetlerinin planlanmasını sekteye uğratan iki önemli unsur olduğunu vurguladı.
"Lefke Gazi Lisesi'ndeki öğrenci kayıtlarında usulsüzlük var, öğrenciler başk...
image Lefke Sivil Toplum Örgütleri Platformu, Lefke Gazi Lisesi'nin ortaokul bölümünde yaşanan usulsüzlük dolayısıyla Eğitim Bakanı, Lefke ve Güzelyurt kaymakamlarına çağrıda bulundu.