Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 1 Şubat 2019, Cuma 09:42

UKÜ'de "Harekete Geç" teması ile TEDx gerçekleşti

UKÜ'de Harekete Geç teması ile TEDx gerçekleştiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Uluslararası Merkez tarafından organize edilen TEDx bu yıl “Harekete Geç” teması ile gerçekleşti.
Paylaş  
2
3
2
0

UKܒnün ev sahipliğinde gerçekleştirilen TEDx’te açılış konuşmalarını Türk dağcı, yazar ve fotoğrafçı Ali Nasuh mahruki ile UKÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Jim Vincent yaparken, UKܒlü öğrencilerde kendi uzmanlık alanları ve deneyimleri hakkında konuştular.

Ali Nasuh Mahruki, öğrencilere hayatın içerisinde aktif bir oyuncu olmaları gerektiğini ve kendi potansiyellerini keşfetmelerini önerdi. Öğrencilere hayallerinin peşinden gitmelerini de tavsiye eden Mahruki, bu süreçte karşılarına bir çok zorluk çıkacağınıda hatırlatarak, mücadele etmelerini, yaşamın içerisinde kararlı, disiplinli ve cesaretli olmaları gerektiğini kaydetti.

Kendi hayatından örnekler veren Mahruki,“Başardığımız şeylerle kendi hayatımıza değer katıyoruz, farkındalık kazanarak, dönüşüm yaratıyoruz”dedi. Hareketli bir hayatın, verimli, üretken, başarılı ve daha mutlu bir hayat olduğunu vurgulayan Mahruki, bu sayede farklı bakış açıları kazanarak, yeni fırsatlar yakalayacaklarını da sözlerine ekledi.

UKܒlü Akademisyen Prof. Dr. Jim Vincent, dinleme ve konuşmanıninsan hayatındaki önemine değinerek, etkili bir iletişim açısından fiziksel bağlantılar olmadan da sinyaller veya havadaki enerji akımları sayesinde iletişim kurulabildiğini kaydetti. Doğanın en iyi dinleyici olduğunu ifade eden Vincent, insanoğlunun evrensel bir konuşmacı olduğunu da belirtti. Kendi sesimizi duymak içindoğanın sunduğu fırsatlardan yararlanmamız gerektiğine dikkat çeken Vincent, doğanın muhteşem bir yenilenme döngüsü bulunduğunu vebu nedenle doğayı dinlememiz gerekiğini de aktardı.

Uluslararası Merkez Koordinatörü Abdollah Mobaraki, TEDx’i tüm dünyada bir ideali veya paylaşmaya değer fikirleri olan herkesin konuşma yapabileceği bir alan olarak tanımlayarak, etkinliği öğrencileri hayatta başarıya ulaşmış ya da yetkin insanlarla tanışmaları için düzenlediklerini açıkladı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ'lü Akademisyen Hablemitoğlu: "Sosyal adalet bir inanç ve ilkedir"
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu “20 Şubat Dünya Sosyal Adalet Günü” dolayısıyla açıklamalarda bulunarak, detaylı bilgiler aktardı.
DAÜ İç Mimarlık Bölümü Mardin'de atölye çalışması gerçekleştirdi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü Mardin Müzesi’nin eğitim etkinlikleri kapsamında, “Tasarla-Üret-Kullan” isimli atölye çalışması gerçekleştirdi. Mardin’de düzenlenen söz konusu et...
GAÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetiner, 20 Şubat Sosyal Adalet Günü ned...
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Çetiner, 20 Şubat Sosyal Adalet Günü nedeniyle mesaj yayımladı.