Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 2 Şubat 2019, Cumartesi 11:35
banner

UKÜ, turizm işletmeciliği doktora progamı açıldı

UKÜ, turizm işletmeciliği doktora progamı açıldıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü’ne bağlı Turizm İşletmeciliği Doktora programı açıldı.
Paylaş  
2
3
2
0

UKÜ'dan verilen bilgiye göre, Turizm ve Otelcilik alanında akademik personel yetiştirmeyi hedefleyen program, aynı zamanda Turizm İşletmeciliği alanında ihtisaslaşmak, emek yoğun sektör bünyesinde kendini zenginleştirmek isteyen adayları geliştirmek, eğitmek ve turizm literatürü ile sektöre katkı koymak amacındadır.

UKÜ Turizm İşletmeciliği Yüksek Okulu Müdürü  Doç. Dr. Orhan Uludağ, Turizm ve Otelcilik alanında yetişmiş akademik personele ihtiyaç duyulduğunu belirterek, Turizm Yönetimi doktora programının bu açığı doldurmak için tasarlandığını açıkladı. Uludağ, programın turizm, işletme ve yönetim gibi alanlarda eğitim görmüş öğrencilere yönelik olduğunu aktardı.

Turizm İşletmeciliği Doktora programının Turizm ve Yönetimi konularında hem teorik hem de uygulamayı içeren metotları bütüncül bir anlayışla sunduklarını kaydeden Uludağ, akademik dünya ve turizm sektörü işbirliğine dayalı bir eğitim ağı oluşturduklarını belirtti.

Doç. Dr. Uludağ, üniversite bünyesinde yer alan kütüphane ile enstitünün öğrencilerin yapacakları akademik araştırmaları veya tezlerini tamamlamaları için çevirimiçi ve çevirimdışı veri tabanlarına giriş hizmeti verdiğini de vurgulayarak, üniversite genelinde mevcut olan veritabanlarını ve diğer zengin kaynakları kullanabileceklerini dile getirdi.

Turizm İşletmeciliği Doktora Programı’nın öğrencilerin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik alanında uzmanlaştıkları bir program olduğunu aktaran Orhan Uludağ, ayrıca turizm ve ağırlama sektörüne odaklanmış işletmecilik dersleri de içerdiğini sözlerine ekledi.

Programın en ayırt edici özelliğinin ise turizmdeki akademik alana etkili bir lider yaratması ve beşeri ilişkileri gelişmiş donanımlı bireyler yetiştirmesi olduğuna dikkat çeken Uludağ, öğrencilerin programdan mezun olduktan sonra ise üniversitelerde, eğitim kurumlarında, teknokentlerde, uluslararası danışman şirketlerinde iş imkânı bulabileceklerini kaydetti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ'de tohumun önemi, takası, bankası ve koruması konuşulacak
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi tarafından "Tohum; Mucizevi Yaşam Kaynağı" konulu konferans gerçekleşecek.
UKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerini törenle giyiyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu tarafından  25 Nisan Perşembe günü Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlenecek.  Öğrenci...
YÖDAK: "Üniversitelerle ilgili nihai kararlar kuruldan çıkıyor"
image Yükseköğretim Planlama, Denetleme Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) ziyaret edilen üniversitelerden talep edilen belgelerin kurula iletildiğini, değerlendirmelerin kurul tarafından yapıldığını, nihai kararla...