Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 4 Şubat 2019, Pazartesi 14:26
banner

DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunları paramedik kadrosunda işe başladı

DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunları paramedik kadrosunda işe başladıDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu, İlk ve Acil Yardım Program mezunu öğrencileri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanlığı tarafından adada ilk kez 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde görevlendirilmek üzere açılan Paramedik kadrosuna alındılar.
Paylaş  
1
2
1
0

Paramedik kadrosuna dahil olan DAÜ İlk ve Acil Sağlık Hizmetleri programı mezunlarından Arzu Şahin, Merve Tumburi, Adem İlkhan ve Nurşen Mahmutoğlu DAܒde aldıkları eğitimden oldukça memnun olduklarını bildirerek, aldıkları eğitim sayesinde KKTC Sağlık Bakanlığı Yataklı Tedaviler Kurumları tarafından gerçekleştirilen sınavları başarıyla geçtiklerini ve kadroya alınan 8 kişiden yarısının DAÜ mezunu olduğunu belirtti.

Paramedikler hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde, sağlık sorunlarını en iyi şekilde saptayıp çözebilecek yeterliliğe ulaşmış, hasta ve yaralılara temel ve ileri yaşam desteği verebilen, her türlü sistem travmasını tanıyıp uygun acil yaklaşımı yapabilen; ilk müdahaleleri yapılmış hasta ya da yaralıların ambulansla güvenli bir şekilde hastanelere ulaşmasını sağlayan, ekiple iş birliği içinde çalışabilen nitelikli sağlık teknikeri.

Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu yaptığı açıklamada KKTC’de Acil Sağlık Hizmetleri’nin gelişmesinde DAÜ olarak nitelikli, kaliteli Paramedikler yetiştirmeye devam edeceklerinin altını çizdi.  


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ'de denizcilik alanında yeni bölümler açıldı
image GAÜ, günümüz ve geleceğin meslek gruplarını yetiştiren, Deniz Brokerliği ile Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümlerine öğrenci alımlarına başladı.
KKTC'deki KYK yurt ücretleri aynı kaldı: 300 TL
image Türkiye Kredi ve Yurtlar Kurumu bu yıl KKTC'deki yurt ücretlerini açıkladı. KYK'nın resmi sitesindeki bilgilere göre, geçtiğimiz yıllarda da 300 TL olan KKTC'deki KYK yurtlarının aylık ücreti bu yıl da 300 TL olarak b...
Toplumlar arası Çocuk Korosu başvuru kabul ediyor
image Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR), Dayanışma Evi (H4C), Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve Proodeftiki İlkokul ve Okul Öncesi Öğretmenleri Hareketi; “Kurumlar, gruplar ve vatandaşların yenilikçi ba...