Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 4 Şubat 2019, Pazartesi 18:30
banner

UKÜ'de "dijital ekosistem" tartışıldı

UKÜ'de dijital ekosistem tartışıldıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrenci Kulübü tarafından bu yıl 2'ncisi düzenlenen Mini Yönetim Bilişim Sistemleri adı altında "Dijital Ekosistem - 21. Yüzyılda Değerlendirmeler ve Deneyimler" temalı konferans düzenlendi.
Paylaş  
0
2
0
0

Etkinlikte yüksek lisans ve doktora öğrencileri; “Gençlerin kişisel gizlilik haklarının sosyal medya kullanımlarına olan etkisi”, “Öğrencilerin öğrenim etkinliklerine olan etkisi” ve “İş zekası uygulamaları” konularında kendi yaptıkları araştırmaları sundular. Konferansta, öğrencilerin çalışmalarına yönelik interaktif bir yaklaşımla tartışma ortamı yaratılıp, fikir alışverişinde de bulunuldu.

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Müesser Nat’ın moderatörlüğünü üstlendiği konferans, öğrencilerin 21. yüzyıl teknolojilerini  çeşitli iş alanlarında etkin kullanımları konusunda  farkındalıklarını arttırmak ve bu alanda yapacakları araştırma çalışmalarını teşvik etmek amacıyla her yıl bu konferansı düzenlemeyi hedeflediklerini belirtti.

Etkinlikte konuşan Yrd. Doç. Dr. Tuğberk Kaya, dijitalleşmenin ülkemizde yeni gelişmekte olduğunu belirterek, gerek kurumların, gerekse devletin elektronik hatta mobil ortamlarda hizmet vermelerinin gerektiğini kaydetti. KKTC’de devlet dairelerinde Elektrik Belge Yönetimi Sistemi (EBYS) sayesinde 1 milyonu aşkın evrak üretiminin yaşandığına dikkat çeken Kaya, UKÜ bünyesinde de kullanılan EBYS’nin bürokratik işlemlerin daha hızlı yapılmasını sağladığını ve kurum verimliliğini artırdığını açıkladı.

“Dijital Ekosistem ve Farklı Algı Sistemleri” üzerine konuşan Yrd. Doç. Dr. Fadiya Samson ise dijital dönüşüm odaklı bir çağın içinde olduğumuzu kaydetti. Dijital çağla birlikte büyük şirketlerin birbirleriyle işbirliği yaparak, uzun vadeli ortak ekosistemlerin kurulmasına öncülük ettiklerini aktaran Samson, bilgi ve iletişim teknolojileri sayesinde tüketicinin daha bilinçli olduğunu da ifade etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ öğrencileri çevreye duyarlı projeleri ile dikkat çekti  
image Lefke Avrupa Üniversitesi öğrencileri Gaziveren Anaokulu'na paletten oturma grubu yaptı.
Kemal Bolayır'ın "Benim Adım Kıbrıs II" adlı kitabı yayımlandı
image UKÜ'lü Akademisyen Doç. Dr. Kemal Bolayır'ın "Benim Adım Kıbrıs II" adlı kitabı yayımlandı.
DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi'ne başvuru kabul ediliyor
image İstanbul'daki Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ile ortak eğitimini sürdüren Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi, 2019 - 2020 Akademik Yılı için başvuru kabul etmeye başladı.