Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Şubat 2019, Perşembe 14:18
banner

DAÜ Turizm Fakültesi dünyaca ünlü Türk profesörü ağırladı

DAÜ Turizm Fakültesi dünyaca ünlü Türk profesörü ağırladıDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, uluslararası üne sahip ABD Güney Florida Sarasota-Manatee Üniversitesi McKibbon Endowed Chair Profesörü ve aynı zamanda Turizm ve Otelcilik Teknoloji ve Yenilikler Merkezi Direktörü Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu’nu ağırladı.
Paylaş  
2
2
2
0

Prof. Dr. Çobanoğlu, DAܒde “Akıllı Şehirler – Akıllı Turizm” temasıyla düzenlenen ve “Turizm ve Otelcilik Sektöründe 2030 Eğilimleri ve Araştırma Olanakları” başlıklı bir seminer verdi.

Seminere katılım oldukça yoğun oldu.

2030 YILINDA SEKTÖR KONUŞULDU

Dönem sonu olmasına karşın fakülte öğretim üyelerinin yanı sıra doktora ve yüksek lisans öğrencilerinin katıldığı seminer iki saati aşkın bir sürede gerçekleşti.

Teknoloji ve görselliğin ön plana çıktığı seminer boyunca katılımcılar, 2030’lu yıllarda sektörün konumu ile teknolojiye bağlı iş olanaklarının mevcut pozisyonların yerini alacağı bilgilerini de öğrenmiş oldu.

Sunumun sonunda Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hasan Kılıç, Prof.Dr. Çobanoğlu’na Lefkara işi bir plaket takdim ederek, bir saat olarak planlanan seminerin iki saati aşan bir sürede gerçekleşmesinden duyduğu mutluluğu ifade etti ve Prof. Dr. Çobanoğlu’na ortaklaşa bir kongre düzenleme önerisinde bulundu.

Seminer toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KKTC üniversitelerinde okula gitmeden diploma alanlar YÖK tarafından tespit e...
image YÖK, aralarında KKTC'nin de olduğu yurt dışındaki üniversitelerde hukuk ve mühendislik gibi bölümleri okuduğunu iddia edenlerden bazılarının, bu ülkelerde 8 ile 38 gün arasında bulunduğu tespit edildiğini duyurdu.
UKÜ, Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin (UKÜ) KKTC liselerinden geçmiş yıllarda mezun olan veya bu yıl mezun olacak KKTC ve TC vatandaşı öğrencilere yönelik Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da saat ...
UKÜ Tıp Fakültesi, öğrenci kabulüne başlıyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Tıp Fakültesi, ilk öğrencilerini 2019-2020 Akademik yılı Güz dönemi itibariyle almaya başlıyor. Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) ta...