Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Şubat 2019, Perşembe 18:45
banner

Ünlü Nijeryalı Sanatçı Sinach UKÜ öğrencileriyle buluştu

Ünlü Nijeryalı Sanatçı Sinach UKÜ öğrencileriyle buluştuUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Uluslararsı Merkez tarafından öğrencilerin kişisel gelişimleri açısından hayallerini gerçekleştirmelerine yönelik mentorlük semineri düzenlendi.
Paylaş  
1
2
1
0

Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri ile biraraya gelen Nijeryalı ünlü sanatçı ve aynı zamanda Mentorlük yapan Sinach söyleşiden önce UKÜ’nünfaaliyetleri ve hizmetleri hakkında bilgi aldı.

Prof. Dr. Nadiri, Kuzey Kıbrıs Üniversiteleri içerisinde Nijeryalı ünlü sanatçı Sinach’ı ilk kez UKÜ’nün ağırladığını ve bundan dolayı çok memnun olduklarını belirtti. UKÜ’de uluslararası bir ortamın var olduğuna dikkat çeken Nadiri, özellikle Kuzey Kıbrıs Üniversiteleri arasında Nijeryalı öğrencilerin çoğunun UKÜ’de öğrenim gördüğünü kaydetti.

Üniversitedeki kültür çeşitliliğinden dolayı ünlü sanatçının şarkılarını dinleme şansı yakaladığını da aktaran Nadiri, ayrıca sanatçıyı başarılı bir kariyere sahip olmasından dolayı tebrik etti.

Kuzey Kıbrıs’ı çok beğendiğini ifade eden Sinach ise Kıbrıs’ın tam bir tatil adası, UKÜ’nün ise son derece donanımlı ve kaliteli bir üniversite olduğunu aktardı.

UKÜ Çevik Uraz Merkezi Konferans Salonu’nda öğrencilerle biraraya gelen ünlü sanatçı Sinach, öğrencilere kişisel gelişim açısından motive edici mesajlar vererek, seslendirdiği şarkılarlada tüm katılımcılara eğlenceli ve hoş dakikalar yaşattı.

Sinach Kimdir?

Nijeryalı sanatçı Sinach, Port Harcourt Üniversitesi’nde Fizik eğitimi almıştır. Vokalistlik, şarkıcılık ve söz yazarlığı yapan sanatçı, amacının şarkılarıyla insanlara ilham vermek olduğuna inanıyor. Kariyeri süresince 200’ün üzerinde şarkıya imza atan Sinach, “The African Achievers' Award for Global Excellence” ve “The Western Africa Artist Of The Year” ödülleri de dahil olmak üzere birçok ödülün sahibidir.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ BESYO Özel Yetenek Sınavları devam ediyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) bünyesinde bulunan Antrenörlük, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Antrenörlük bölümleri için yetenek sınavları, 26 Ağustos İstanbul, 28 Ağustos...
Öğretmen sendikalarından ortak açıklama: 'Alasya İlkokulu ve GMTMK'nın ek der...
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası başkanları ortak açıklama yaparak eğitim/öğretim faaliyetlerinin planlanmasını sekteye uğratan iki önemli unsur olduğunu vurguladı.
"Lefke Gazi Lisesi'ndeki öğrenci kayıtlarında usulsüzlük var, öğrenciler başk...
image Lefke Sivil Toplum Örgütleri Platformu, Lefke Gazi Lisesi'nin ortaokul bölümünde yaşanan usulsüzlük dolayısıyla Eğitim Bakanı, Lefke ve Güzelyurt kaymakamlarına çağrıda bulundu.