Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Şubat 2019, Perşembe 18:45
banner

Ünlü Nijeryalı Sanatçı Sinach UKÜ öğrencileriyle buluştu

Ünlü Nijeryalı Sanatçı Sinach UKÜ öğrencileriyle buluştuUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Uluslararsı Merkez tarafından öğrencilerin kişisel gelişimleri açısından hayallerini gerçekleştirmelerine yönelik mentorlük semineri düzenlendi.
Paylaş  
1
2
1
0

Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri ile biraraya gelen Nijeryalı ünlü sanatçı ve aynı zamanda Mentorlük yapan Sinach söyleşiden önce UKÜ’nünfaaliyetleri ve hizmetleri hakkında bilgi aldı.

Prof. Dr. Nadiri, Kuzey Kıbrıs Üniversiteleri içerisinde Nijeryalı ünlü sanatçı Sinach’ı ilk kez UKÜ’nün ağırladığını ve bundan dolayı çok memnun olduklarını belirtti. UKÜ’de uluslararası bir ortamın var olduğuna dikkat çeken Nadiri, özellikle Kuzey Kıbrıs Üniversiteleri arasında Nijeryalı öğrencilerin çoğunun UKÜ’de öğrenim gördüğünü kaydetti.

Üniversitedeki kültür çeşitliliğinden dolayı ünlü sanatçının şarkılarını dinleme şansı yakaladığını da aktaran Nadiri, ayrıca sanatçıyı başarılı bir kariyere sahip olmasından dolayı tebrik etti.

Kuzey Kıbrıs’ı çok beğendiğini ifade eden Sinach ise Kıbrıs’ın tam bir tatil adası, UKÜ’nün ise son derece donanımlı ve kaliteli bir üniversite olduğunu aktardı.

UKÜ Çevik Uraz Merkezi Konferans Salonu’nda öğrencilerle biraraya gelen ünlü sanatçı Sinach, öğrencilere kişisel gelişim açısından motive edici mesajlar vererek, seslendirdiği şarkılarlada tüm katılımcılara eğlenceli ve hoş dakikalar yaşattı.

Sinach Kimdir?

Nijeryalı sanatçı Sinach, Port Harcourt Üniversitesi’nde Fizik eğitimi almıştır. Vokalistlik, şarkıcılık ve söz yazarlığı yapan sanatçı, amacının şarkılarıyla insanlara ilham vermek olduğuna inanıyor. Kariyeri süresince 200’ün üzerinde şarkıya imza atan Sinach, “The African Achievers' Award for Global Excellence” ve “The Western Africa Artist Of The Year” ödülleri de dahil olmak üzere birçok ödülün sahibidir.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KKTC üniversitelerinde okula gitmeden diploma alanlar YÖK tarafından tespit e...
image YÖK, aralarında KKTC'nin de olduğu yurt dışındaki üniversitelerde hukuk ve mühendislik gibi bölümleri okuduğunu iddia edenlerden bazılarının, bu ülkelerde 8 ile 38 gün arasında bulunduğu tespit edildiğini duyurdu.
UKÜ, Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin (UKÜ) KKTC liselerinden geçmiş yıllarda mezun olan veya bu yıl mezun olacak KKTC ve TC vatandaşı öğrencilere yönelik Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da saat ...
UKÜ Tıp Fakültesi, öğrenci kabulüne başlıyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Tıp Fakültesi, ilk öğrencilerini 2019-2020 Akademik yılı Güz dönemi itibariyle almaya başlıyor. Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) ta...