Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Şubat 2019, Pazartesi 10:12

GAÜ bünyesinde gerçekleşecek Google Hash Code Etkinliği için başvurular devam ediyor

GAÜ bünyesinde gerçekleşecek Google Hash Code Etkinliği için başvurular devam ediyorGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Google Hash Code Challenge etkinliği 28 Şubat tarihinde GAÜ Kampüsünde gerçekleşecek.
Paylaş  
0
1
0
0

Etkinlik kapsamında, GAÜ bünyesinde oluşturulacak olan heyet, 200’e yakın Lise Öğrencisine yazılım ve programlama eğitimi verecek. KKTC’de bu yıl yine GAÜ bünyesinde gerçekleştirilecek olan etkinlik kapsamında, yeni neslin teknolojiyi yönlendirebilen ve geliştirebilen bir nesil olması hedeflenirken, etkinlik gününde öğrencilere destek olacak etkinlik gönüllülerinin GAÜ bünyesinde ki çalışanlardan ve öğrencilerden oluşacağı belirtildi.

SON BAŞVURU 17 ŞUBAT PAZAR

Orta öğretim ve Lise seviyesinde ki öğrencilerin yanısıra, organizasyonun 18 yaş üstü öğrenciler ve çalışanlara da açık olduğu belirtilen açıklamada, başvuruların online olarak; code.gau.edu.tr adresinden 17 Şubat 2019 Pazar gününe kadar yapılabileceği vurgulandı.

Konuyla ilgili GAܒden yapılan açıklamada, Google Hash Code Challenge’ın, Avrupa kapsamında; AB Ülkeleri, bilgisayar yazım dillerinin mümkün olabilen en genç kuşaklara tanıtmak ve ilgisini çekmek arzusunda olduğu belirtilirken, bu doğrultuda, sürdürülen organizasyona, GAÜ`nün de destek verdiği ifade edildi. Bu desteğin somut ifadesi olarak da; Orta öğrenim ve Lise seviyeleri başta olmak üzere; 18 yaş üstü öğrenci ve çalışanların da katılım gösterebileceği etkinlikte takımların oluşturulacağı, üniversite öğretim üyeleri tarafından, "Google Hash Code Challenge" adı altında, programlama dersleri verileceği belirtildi. Her takımın, öğrendikleri "yazım dili" ile özgün bir WEB tasarımı ve sitesi yapacağı bildirilen açıklamada, yapılan etkinliklerin sonunda da ise katılımcılara, "Google" tarafından onaylı sertifika verileceği vurgulandı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ Giriş ve Burs Sınavı 2 Haziran'da yapılacak
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Giriş ve Burs Sınavı 2 Haziran Pazar günü LAÜ Kampüsü'nde saat 10:00'da yapılacak.
Girne Amerikan Üniversitesi-Marseille Aix Üniversitesi Twınnet Projesi tamaml...
image Girne Amerikan Üniversitesi Eczacılık Bölümü öğrencileri Twinnet projesi kapsamında gerçekleştirilen EPSA European Pharmacy Students Association - Avrupa Eczacılık Öğrencileri Birliği) bünyesinde bulunan Twinnet öğren...
Selda Bağcan, DAÜ'ye geliyor
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Türkülerle DAÜ" etkinliğinin bu yıl 8'incisi düzenleniyor.