Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Şubat 2019, Pazartesi 10:12
banner

GAÜ bünyesinde gerçekleşecek Google Hash Code Etkinliği için başvurular devam ediyor

GAÜ bünyesinde gerçekleşecek Google Hash Code Etkinliği için başvurular devam ediyorGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Google Hash Code Challenge etkinliği 28 Şubat tarihinde GAÜ Kampüsünde gerçekleşecek.
Paylaş  
0
1
0
0

Etkinlik kapsamında, GAÜ bünyesinde oluşturulacak olan heyet, 200’e yakın Lise Öğrencisine yazılım ve programlama eğitimi verecek. KKTC’de bu yıl yine GAÜ bünyesinde gerçekleştirilecek olan etkinlik kapsamında, yeni neslin teknolojiyi yönlendirebilen ve geliştirebilen bir nesil olması hedeflenirken, etkinlik gününde öğrencilere destek olacak etkinlik gönüllülerinin GAÜ bünyesinde ki çalışanlardan ve öğrencilerden oluşacağı belirtildi.

SON BAŞVURU 17 ŞUBAT PAZAR

Orta öğretim ve Lise seviyesinde ki öğrencilerin yanısıra, organizasyonun 18 yaş üstü öğrenciler ve çalışanlara da açık olduğu belirtilen açıklamada, başvuruların online olarak; code.gau.edu.tr adresinden 17 Şubat 2019 Pazar gününe kadar yapılabileceği vurgulandı.

Konuyla ilgili GAܒden yapılan açıklamada, Google Hash Code Challenge’ın, Avrupa kapsamında; AB Ülkeleri, bilgisayar yazım dillerinin mümkün olabilen en genç kuşaklara tanıtmak ve ilgisini çekmek arzusunda olduğu belirtilirken, bu doğrultuda, sürdürülen organizasyona, GAÜ`nün de destek verdiği ifade edildi. Bu desteğin somut ifadesi olarak da; Orta öğrenim ve Lise seviyeleri başta olmak üzere; 18 yaş üstü öğrenci ve çalışanların da katılım gösterebileceği etkinlikte takımların oluşturulacağı, üniversite öğretim üyeleri tarafından, "Google Hash Code Challenge" adı altında, programlama dersleri verileceği belirtildi. Her takımın, öğrendikleri "yazım dili" ile özgün bir WEB tasarımı ve sitesi yapacağı bildirilen açıklamada, yapılan etkinliklerin sonunda da ise katılımcılara, "Google" tarafından onaylı sertifika verileceği vurgulandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kanser Hastalarına Yardım Derneği'nden "Psikoonkoloji Semineri"
image Kanser Hastalarına Yardım Derneği, "Psikoonkoloji Semineri" düzenliyor.
DAÜ Mimarlık Fakültesi ile Lefkoşa Türk Belediyesi arasında anlamlı çalışma
image DAÜ Mimarlık Fakültesi ile LTB arasında yürütülen iş birliği çerçevesinde, İç Mimarlık Bölümü ITAS 201 dersi (İç Mimari Tasarım Stüdyosu I kapsamında 2018-2019 Akademik Yılı Bahar Dönemi'nde proje konusu olarak öğrenc...
LAÜ'de yerel ürünlerin pazarlanması ele alındı
image LAÜ'de hellimin yerel nitelikli ürün olarak pazarlanması Kıbrıs Türk Ticaret Odası Genel Sekreter Yardımcısı ve İş Geliştirme Uzmanı Leyla Mahrum tarafından anlatıldı.