Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Şubat 2019, Pazartesi 12:30
banner

"Ders de Çalışırım, Yemek de Yaparım" isimli tarif yarışmasında burs kazanan Sözal, UKÜ'yü tercih etti

Ders de Çalışırım, Yemek de Yaparım isimli tarif yarışmasında burs kazanan Sözal, UKÜ'yü tercih ettiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ile Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen “Ders de Çalışırım, Yemek de Yaparım” isimli tarif yarışmasını ikincilikle tamamlayarak, dereceye giren Nida Su Sözal, UKܒde öğrenim hayatına başladı.
Paylaş  
1
2
1
0

UKܒde geçtiğimiz yıl gerçekleşen “Ders de Çalışırım, Yemek de Yaparım” isimli tarif yarışmasındaki ana yemek kategorisinde ikinci olan Nida Su Sözal, yarışmadan almış olduğu %75 burs ile UKÜ Odyometri Bölümü’nü tercih etti.

Bein Gurme’de yayınlanan Şefin Dünyası isimli programın yapımcısı Şef Hazer Amani, Şef Aşçı ve CNN Turk’te yayınlanan Can’lı Tatlar programının yapımcısı Can Oba, Şef Aşçı Selim Yeşilpınar ile UKÜ Gastronomi Bölümü Öğretim Görevlisi Esat Kastambollu’nun jüri üyeliği yaptığı yarışmaya çok yoğun bir katılım olmuştu.

Nida Su Sözal lise öğretmenlerinin yönlendirmesi ile yarışmaya internetten başvuru yaptığınıbelirtti.Yarışmada keyifli dakikalar geçirdiğini aktaran Sözal, ilk defa bu kadar büyük çaplı bir yarışmaya katıldığınıda sözlerine ekledi. Yarışmada kendi tarifini pişiren Sözal, jüri üyelerinin beğenisinikazanmaktan mutluluk duyduğunudile getirdi. 

Her yıl geleneksel olarak düzenlenecek olan tarif yarışmasını çevresindekilerine önereceğini aktaran Sözal, yarışmacıların sadeceGastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nü değil, istedikleri diğer bölümleri de seçebilme alternatiflerinin olmasının büyük bir şans olduğunu kaydetti.Kıbrıs’ın sakin, huzurlu ve güvenli bir ülke olduğuna dikkat çeken Sözal, bu durumun öğrenciler için çok avantajlı olduğunu vurguladı. 

Sözal, UKܒnün öğrencilerini bu tarz projelerle desteklemesinin önemli olduğunu belirterek, eğitim kalitesinin yüksek ve değerli akademisyenleri bünyesinde bulunduran bir üniversitede bulunmaktan memnun olduğunu kaydetti.    


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kanser Hastalarına Yardım Derneği'nden "Psikoonkoloji Semineri"
image Kanser Hastalarına Yardım Derneği, "Psikoonkoloji Semineri" düzenliyor.
DAÜ Mimarlık Fakültesi ile Lefkoşa Türk Belediyesi arasında anlamlı çalışma
image DAÜ Mimarlık Fakültesi ile LTB arasında yürütülen iş birliği çerçevesinde, İç Mimarlık Bölümü ITAS 201 dersi (İç Mimari Tasarım Stüdyosu I kapsamında 2018-2019 Akademik Yılı Bahar Dönemi'nde proje konusu olarak öğrenc...
LAÜ'de yerel ürünlerin pazarlanması ele alındı
image LAÜ'de hellimin yerel nitelikli ürün olarak pazarlanması Kıbrıs Türk Ticaret Odası Genel Sekreter Yardımcısı ve İş Geliştirme Uzmanı Leyla Mahrum tarafından anlatıldı.