Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Şubat 2019, Pazartesi 12:30

"Ders de Çalışırım, Yemek de Yaparım" isimli tarif yarışmasında burs kazanan Sözal, UKÜ'yü tercih etti

Ders de Çalışırım, Yemek de Yaparım isimli tarif yarışmasında burs kazanan Sözal, UKÜ'yü tercih ettiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ile Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen “Ders de Çalışırım, Yemek de Yaparım” isimli tarif yarışmasını ikincilikle tamamlayarak, dereceye giren Nida Su Sözal, UKܒde öğrenim hayatına başladı.
Paylaş  
1
2
1
0

UKܒde geçtiğimiz yıl gerçekleşen “Ders de Çalışırım, Yemek de Yaparım” isimli tarif yarışmasındaki ana yemek kategorisinde ikinci olan Nida Su Sözal, yarışmadan almış olduğu %75 burs ile UKÜ Odyometri Bölümü’nü tercih etti.

Bein Gurme’de yayınlanan Şefin Dünyası isimli programın yapımcısı Şef Hazer Amani, Şef Aşçı ve CNN Turk’te yayınlanan Can’lı Tatlar programının yapımcısı Can Oba, Şef Aşçı Selim Yeşilpınar ile UKÜ Gastronomi Bölümü Öğretim Görevlisi Esat Kastambollu’nun jüri üyeliği yaptığı yarışmaya çok yoğun bir katılım olmuştu.

Nida Su Sözal lise öğretmenlerinin yönlendirmesi ile yarışmaya internetten başvuru yaptığınıbelirtti.Yarışmada keyifli dakikalar geçirdiğini aktaran Sözal, ilk defa bu kadar büyük çaplı bir yarışmaya katıldığınıda sözlerine ekledi. Yarışmada kendi tarifini pişiren Sözal, jüri üyelerinin beğenisinikazanmaktan mutluluk duyduğunudile getirdi. 

Her yıl geleneksel olarak düzenlenecek olan tarif yarışmasını çevresindekilerine önereceğini aktaran Sözal, yarışmacıların sadeceGastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nü değil, istedikleri diğer bölümleri de seçebilme alternatiflerinin olmasının büyük bir şans olduğunu kaydetti.Kıbrıs’ın sakin, huzurlu ve güvenli bir ülke olduğuna dikkat çeken Sözal, bu durumun öğrenciler için çok avantajlı olduğunu vurguladı. 

Sözal, UKܒnün öğrencilerini bu tarz projelerle desteklemesinin önemli olduğunu belirterek, eğitim kalitesinin yüksek ve değerli akademisyenleri bünyesinde bulunduran bir üniversitede bulunmaktan memnun olduğunu kaydetti.    


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ Giriş ve Burs Sınavı 2 Haziran'da yapılacak
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Giriş ve Burs Sınavı 2 Haziran Pazar günü LAÜ Kampüsü'nde saat 10:00'da yapılacak.
Girne Amerikan Üniversitesi-Marseille Aix Üniversitesi Twınnet Projesi tamaml...
image Girne Amerikan Üniversitesi Eczacılık Bölümü öğrencileri Twinnet projesi kapsamında gerçekleştirilen EPSA European Pharmacy Students Association - Avrupa Eczacılık Öğrencileri Birliği) bünyesinde bulunan Twinnet öğren...
Selda Bağcan, DAÜ'ye geliyor
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Türkülerle DAÜ" etkinliğinin bu yıl 8'incisi düzenleniyor.