Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Şubat 2019, Pazartesi 16:04

TOLES Sınavı DAÜ'de yapıldı

TOLES Sınavı DAÜ'de yapıldıDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Uluslararası Hukuk Becerileri Sınavı’na (TOLES) ev sahipliği yaptı.
Paylaş  
1
2
1
0

TOLES’in DAܒde düzenlediği sınava, Türkiye ve KKTC’den toplam 10 aday katıldı.

DAÜ Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu, DAÜ Hukuk Fakültesi ve DAÜ-SEM iş birliği ile 2012 yılından beri yapılan TOLES Sınavı; adaylara gerek yurtiçi, gerekse de yurtdışında iş olanakları sunuyor.

Sınavlara KKTC ve Türkiye’de çalışmakta olan avukatlar ve tercümanlar giriyor. DAÜ Hukuk Fakültesi’nde faaliyet gösteren TOLES Koordinatörü Peril S. Emiroğluları tarafından verilen bilgiye göre; sınav hazırlıklarına Kasım 2018 itibari ile başlayan sınav grubunun, aynı zamanda dört dönem boyunca DAÜ Hukuk Fakültesi’nde seçmeli ders olarak sunulan TOLES 1-2-3-4 derslerini de başarıyla tamamladığı bildirildi.

Emiroğluları, bir sonraki sınavın Haziran 2019’da yapılacağını ifade ederek, sınava kayıtların şimdiden başladığını açıkladı.

SINAVA KATILANLAR NE DEDİ?

Ebru Kara

TOLES derslerinin DAÜ Hukuk Fakültesi’nde bir program olarak öğrencilere sunulması KKTC’de bir ilk. Bu fırsattan yararlanan bir mezun olarak konuya ilişkin görüşlerinizi alabilir miyiz?

Bizim için büyük bir fırsat. Türkiye’de bile TOLES dersleri sadece İstanbul’da tek bir yerde veriliyor. DAܒnün bunu bize sağlamış olması bizim için yeni kapılar açıyor.

İNGİLTERE TOLES SINAVI’NA GİRME SEBEBİNİZ NEDİR? MESLEĞİNİZDE SİZE NASIL BİR FAYDA SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Uluslararası Hukuk alanında uzmanlaşmayı düşünüyorum. Dolayısı ile bu alanda yabancı insanlarla çalışacağım. Bu yüzden çalışacağım insanlara İngilizce’yi hukuk terminolojisi özelinde sunmam gerekiyor. TOLES bize bu imkanı sağlıyor. Hem iş fırsatlarımız, hem de yabancı insanların bize hukuk konusundaki güveni daha fazla artıyor.

Hüseyin Onurcan Aydın

TOLES DERSLERİNİN DAÜ HUKUK FAKÜLTESİ’NDE BİR PROGRAM OLARAK ÖĞRENCİLERE SUNULMASI KKTC’DE BİR İLK. BU FIRSATTAN YARARLANAN BİR MEZUN OLARAK KONUYA İLİŞKİN GÖRÜŞLERİNİZİ ALABİLİR MİYİZ?

Türkiye’de çoğu üniversitede sunulmayan bu fırsatın, DAܒde bize sunulmasının büyük bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Gelecekte meslek hayatımızda yardımcı olacaktır. Çünkü herkes hukukun her alanına tam anlamıyla hakim olamayabiliyor. DAܒnün sunduğu bu imkan, Türkiye’de ya da yurtdışında avukatlık yapacak hukuk adaylarına yardımcı olacaktır.

İNGİLTERE TOLES SINAVI’NA GİRME SEBEBİNİZ NEDİR? MESLEĞİNİZDE SİZE NASIL BİR FAYDA SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Herşeyden önce uluslararası bir sertifika alarak İngilizce Hukuk alanında yeterli olduğumuzu kanıtlıyoruz. Bu, gelecekte yabancı firmalarda veya yabancı kişilerle çalışmamızın önünü açıyor. Diğer yandan Uluslararası Hukuk, Türkiye’de gelişime açık bir alan. TOLES Sertifikası bana uzmanlaşmak istediğim Uluslararası Hukuk alanında önümü açacak.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ hayvan dostu kampüsüyle fark yaratmaya devam ediyor
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Toplumsal Duyarlılık Merkezi çatısı altında gerçekleşen sosyal sorumluluk projelerine bir yenisi daha eklendi.
UKÜ'lü Akademisyen Gür, şubat tatili sonrası ailelere önerilerde bulundu
image UKÜ Öğretim Üyesi Doç.Dr. Çağla Gür, aileleri şubat tatili sonrası için uyardı.
DAÜ'de birbirinden ünlü şefler ders verecek
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü'nde birbirinden ünlü yeni şef hocaların ders verecek olması öğrenciler arasında heyecan yarattı.