Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 12 Şubat 2019, Salı 18:12
banner

LAÜ öğrencileri farkındalık yaratmaya devam ediyor

LAÜ öğrencileri farkındalık yaratmaya devam ediyorLAÜ'ye bağlı Sosyal Hizmet Kulübü tarafından toplumsal farkındalık etkinlikleri gerçekleştirildi.
Paylaş  
2
3
2
0

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Öğrenci Dekanlığı’na bağlı Sosyal Hizmet Kulübü tarafından Toplumla Sosyal Hizmet Dersi kapsamında ders hocası Doç. Dr. Özge Özgür Bayır öncülüğünde düzenledikleri örnek projeler ile bu kez “Sen de Bir Engelli Adayısın Görmezden Gelme” ve “Haydi Okuyalım Topluma Fark Katalım”adlı etkinlikleri gerçekleştirdiler.

“Sen de Bir Engelli Adayısın Görmezden Gelme”

Bayır “Sende Bir Engelli Adayısın Görmezden Gelme” projesi ileSosyal Hizmet Bölümü 4. sınıf öğrencilerininortopedik engelli bireylerin tek başına hareket etmesini, özgürce gezmesini, alışveriş yapabilmesini ve yaşadığı dünyayı keşfetmesini sağlamak ve bu bireylere destek olmak amacıylakapak toplama projesi gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Proje ile okuldaki öğrencilerin ve aynı zamanda vatandaşların desteğiyle toplanankapaklarla bir engellinin hayatını kolaylaştırabilmenin hedeflendiğini dile getiren Bayır,proje kapsamında su şişesi, zeytinyağıveya meşrubat kapaklarının kutuların içinde toplandığını ifade etti. Belirlenen mekanlara 5 adet kutu bırakılarak, kutuların dikkat çekici cümleler ile süslendiğini belirtenBayır, projenin sonunda toplanan kapakların Kıbrıs Türk Ortopedi Derneği’ne götürülüp teslim edildiğini ifade etti.

“Haydi Okuyalım Topluma Fark Katalım”

“Haydi Okuyalım Topluma Fark Katalım” projesi kapsamında ise öğrencilerin KKTC Çocuk ve Gençlik Merkezi’ndeki çocuk ve gençlerle küçük gruplar halinde ‘Haydi Okuyalım Topluma Fark Katalım’ sloganıyla kitap okuma faaliyeti  gerçekleştirdiklerini söyleyen Bayır, projede öğrencilerin okuyarak hayal dünyalarını genişletmeninhedeflendiğini belirtti. Bayır, ayrıca,çocuklara yönelik yapılan boyama faaliyetinde ise, çocukların el koordinasyon becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlamanın hedeflendiğini dile getirdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KİÜ'de "Uzaklaştırma Kurumundaki Son Gelişmeler, Sorunlar ve Çözüm Önerileri"...
image KİÜ Konferans Salonu'nda yarın saat 13.30'da "Uzlaştırma Kurumundaki Son Gelişmeler, Sorunlar ve Çözüm Önerileri" konulu konferans gerçekleştirilecek.
UFÜ Turizm ve Mutfak Sanatları Kariyer Günü düzenlendi
image Uluslararası Final Üniversitesi Turizm ve Mutfak Sanatları Kariyer Günü, üniversitenin konferans salonunda alanında uzman kişilerin katılımı ve aday turizmcilerin uygulama pratik etkinlikleri ile gerçekleştirildi.
GAÜ Arama Kurtarma Takımı, 2019 şampiyonluğuna hazırlanıyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Arama Kurtarma ve Ulaştırma Teşkilatı (AKUT) şampiyonluğa hazırlanıyor.