Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 26 Şubat 2019, Salı 07:30
banner

KKTC'deki tüm üniversitelerde devam zorunluluğu merkezi sistemden kontrol altında

KKTC'deki tüm üniversitelerde devam zorunluluğu merkezi sistemden kontrol altındaTürkiye Yükseköğretim Kurulu kuralları gereği KKTC'deki tüm üniversitelerde devam zorunluluğu uygulaması başlatıldığı öğrenildi.
Paylaş  
3
2
3
2

Kıbrıs Postası- Rahmican Çalışkan

KKTC’deki üniversitelerde yeni yürürlüğe giren uygulamaya göre, öğrencilerin devamsızlığı merkezi sistem tarafından toplanıyor.

Türkiye Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kuralları gereği KKTC’deki tüm üniversitelerin tüm bölümlerinde devam zorunluluğu uygulaması başlatıldığı öğrenildi.

Yeni müfredatın amacının; derslere devam etmenin akademik başarıyı arttırmak olduğu belirtildi. Yeni sisteme göre, öğretmenler tarafından sınıfta devamsızlık kaydı alınarak, okul yönetimine verilecek.

Yönetim, devamsızlıkları internet üzerinden sisteme girecek ve öğrenci de günlük olarak güncellenen devamsızlık bilgisini sistemden öğrenebilecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
7
 
1
 
5
 
18
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
26 Şubat 2019, Salı
SALIH         - MAGUSA
BENIM MAHALLE HEP PAKISTANLI,AFRIKALI DOLU.NE UNIVERSITEYE GIDERLER NE BIR SEY YAPARLAR.MAHALLEDE BIR ASAGI BIR YUKARI YURURLER.

26 Şubat 2019, Salı
Emin bumimhan         -

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ünlü gazeteci Güneri Civaoğlu DAÜ'de Atatürk'ü anlattı
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 24. Bahar Festivali kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gelen ünlü gazeteci, avukat ve akademisyen Güneri Civaoğlu'nu ağırladı.
Kolej Giriş Sınavları tamamlandı
image Kolej Giriş Sınavlarının 2'nci Basamağı bugün yapıldı.
Denklik krizi yeniden hortladı!
image Kıbrıs Postası'na ulaşan onlarca kişi, geçtiğimiz haftalarda yaşanan ve yalnızca Kıbrıs Postası'nın özel bilgilerle kamuoyuna duyurduğu Türkiye ile "diploma denklik krizinin" yeniden hortladığını, 17 Mayıs Cuma gününd...