Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 3 Mart 2019, Pazar 14:22
banner

Lapta Yavuzlar Lisesi öğrencilerinden GAÜ'ye ziyaret

Lapta Yavuzlar Lisesi öğrencilerinden GAÜ'ye ziyaretGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Kuzey Kıbrıs’ta bulunan üniversite aday öğrencilerini ağırlamaya devam ediyor. Lapta Yavuzlar Lisesi Öğrencileri, Girne Amerikan Üniversitesi’ne gerçekleştirdikleri ziyaret ile kampüs yaşamını yerinde gözlemlediler.
Paylaş  
6
3
6
1

GAÜ'den verilen bilgiye göre, Lapta Yavuzlar Lisesi öğrencileri için hazırlanan program doğrultusunda; Üniversite ve ilgi duydukları bölümler hakkında bilgi almak için üniversitedeki farklı fakültelerin öğretim elemanları ile Milenyum Kongre Merkezi’nde bir araya geldi. Konuk öğrenci kafilesi; Üniversitenin fiziki altyapısını anlatan sunumlar ve kısa tanıtım filmi izlencesinden sonra, fakülteleri temsilen tanıtımda yer alan öğretim elemanlarına ilgilendikleri konularda sorular yöneltti.

Üniversite aday öğrencilerine üniversite yaşamını yakından görmelerini sağlamak amacıyla yaptırılan kampüs turunda sırasıyla sağlık bilimleri, eczacılık fakülteleri laboratuarları da gösterilerek, bilgi verildi. Konuk öğrencilere gezinin son etabında ise, denizcilik ve mühendislik fakültelerinde de yüksek öğrenim öncesi sunum yapıldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
5 Mart 2019, Salı
        - Girne
Evet

banner
banner
banner
banner
banner

Türkiye'de Kıbrıs mutfağı tanıtılacak
image GAÜ Akademisyeni Özçil, Türkiye'de yapılacak olan gastronomi etkinliklerinde Kıbrıs mutfağını tanıtacak.
Dr. Fazıl Küçük Vakfı'ndan maddi durumu olmayan öğrencilere burs imkanı
image Dr. Fazıl Küçük Vakfı maddi imkânları yetersiz üniversite öğrencilerine burs verecek.
KTÖS: "Ders zili sorunlu çalacak"
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Eğitim Sekreteri Burak Maviş, okulların açılmasına bir aydan az bir zaman kaldığını hatırlatarak, hükümete ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'na, eğitim hakkına odaklanarak bi...