Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Mart 2019, Cuma 18:32
banner

UKÜ Kıbrıs ve Akdeniz Çalışmaları Merkezi'nden 'Liberal Dünya Düzeni Miti' semineri

UKÜ Kıbrıs ve Akdeniz Çalışmaları Merkezi'nden 'Liberal Dünya Düzeni Miti' semineriUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) bünyesinde yer alan Kıbrıs ve Akdeniz Çalışmaları Merkezi (CYPMED) ile Uluslararası İlişkiler Bölümü tarafından 'Liberal Dünya Düzeni Miti' konulu seminer düzenlendi.
Paylaş  
6
5
6
0

CYPMED’in konuğu olarak adada bulunanAlman Siyaset BilimciProf. Dr. Carlo Masala tarafından verilen seminerde, “Liberal Dünya Düzeni” hakkında tartışıldı. 

Prof. Dr. Masala, “Liberal Dünya Düzeni’nin”İkinci Dünya Savaşı sonrasında kurulduğunu ancakhiçbir zaman küreselbir nitelik taşımadığını aktardı. “Liberal Dünya Düzeni’nin” liberalizmin temel ilkelerine göre çalışmadığınıvurgulayan Masala, “Özellikle ABD’deartan milliyetçilik ve popülizminyanı sıra Çin’in hızlı yükselişi, mevcut düzeni sürdürülemez kılmaktadır”ifadelerini kullandı.

UKÜ öğretimüyeleri yanında çok sayıda yüksek lisans ve doktora öğrencisinin katılımıyla gerçekleşen seminer, soru cevap bölümüyle son buldu.

Prof. Dr. Carlo Masala Kimdir?

Prof. Dr. Masala, 2007 yılından bu yana,Münih’te bulunan ve Alman Savunma Bakanlığı’na bağlı faaliyet gösteren Silahlı Kuvvetler Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarakçalışmaktadır. Bundan önce, Roma’da bulunan NATO Savunma Koleji’nde4 yıl boyunca Araştırma Danışmanlığı ve Araştırma Departmanı Yardımcı Direktörlüğü görevlerinde bulunan Profesör Masala, Uluslararası İlişkiler Teorileri, Güvenlik Politikaları, Transatlantik İlişkileri ve Akdeniz’de güvenlik konuları üzerine çalışma yapıyor.

Merkez Direktörü Doç. Dr. Sertaç Sonan, seminere olan katılım ve ilgiden son derece memnun olduğunu söyledi.Sonan, ayrıca, benzer etkinliklerin artırılması yönündeöğrencilerden talep olduğunu ve Üniversite yönetiminin de desteğiyle CYPMED’in bu tür faaliyetlere devam edeceğini sözlerine ekledi.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ, KKTC üniversiteleri arasında en fazla parametreden tam puan alan ünivers...
image Lefke Avrupa Üniversitesi, yüksek öğrenim kurumlarını derecelendiren uluslararası bir kurum olan QS (Quacquarelli Symonds) tarafından yapılan değerlendirmede, büyük bir başarı elde ederek, KKTC üniversiteleri arasında...
GAÜ 2019 burs sıralama sınavı 31 Mayıs'ta gerçekleşecek
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), KKTC Liseleri’nden mezun olmuş üniversite adaylarına yönelik, 35 yıllık akademik bilgi birikimi ve deneyimi ile Merkez ve yurtdışı kampüslerde,  kesintisiz  7 yıl kesintisiz burs ve ...
KİÜ, Universiti Sains Malaysia ile işbirliği protokolü imzaladı
image Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ), Universiti Sains Malaysia (USM) ile işbirliği protokolü imzaladı.