Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Mart 2019, Cuma 18:32
banner

UKÜ Kıbrıs ve Akdeniz Çalışmaları Merkezi'nden 'Liberal Dünya Düzeni Miti' semineri

UKÜ Kıbrıs ve Akdeniz Çalışmaları Merkezi'nden 'Liberal Dünya Düzeni Miti' semineriUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) bünyesinde yer alan Kıbrıs ve Akdeniz Çalışmaları Merkezi (CYPMED) ile Uluslararası İlişkiler Bölümü tarafından 'Liberal Dünya Düzeni Miti' konulu seminer düzenlendi.
Paylaş  
6
5
6
0

CYPMED’in konuğu olarak adada bulunanAlman Siyaset BilimciProf. Dr. Carlo Masala tarafından verilen seminerde, “Liberal Dünya Düzeni” hakkında tartışıldı. 

Prof. Dr. Masala, “Liberal Dünya Düzeni’nin”İkinci Dünya Savaşı sonrasında kurulduğunu ancakhiçbir zaman küreselbir nitelik taşımadığını aktardı. “Liberal Dünya Düzeni’nin” liberalizmin temel ilkelerine göre çalışmadığınıvurgulayan Masala, “Özellikle ABD’deartan milliyetçilik ve popülizminyanı sıra Çin’in hızlı yükselişi, mevcut düzeni sürdürülemez kılmaktadır”ifadelerini kullandı.

UKÜ öğretimüyeleri yanında çok sayıda yüksek lisans ve doktora öğrencisinin katılımıyla gerçekleşen seminer, soru cevap bölümüyle son buldu.

Prof. Dr. Carlo Masala Kimdir?

Prof. Dr. Masala, 2007 yılından bu yana,Münih’te bulunan ve Alman Savunma Bakanlığı’na bağlı faaliyet gösteren Silahlı Kuvvetler Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarakçalışmaktadır. Bundan önce, Roma’da bulunan NATO Savunma Koleji’nde4 yıl boyunca Araştırma Danışmanlığı ve Araştırma Departmanı Yardımcı Direktörlüğü görevlerinde bulunan Profesör Masala, Uluslararası İlişkiler Teorileri, Güvenlik Politikaları, Transatlantik İlişkileri ve Akdeniz’de güvenlik konuları üzerine çalışma yapıyor.

Merkez Direktörü Doç. Dr. Sertaç Sonan, seminere olan katılım ve ilgiden son derece memnun olduğunu söyledi.Sonan, ayrıca, benzer etkinliklerin artırılması yönündeöğrencilerden talep olduğunu ve Üniversite yönetiminin de desteğiyle CYPMED’in bu tür faaliyetlere devam edeceğini sözlerine ekledi.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ'lü Akademisyen Prof. Dr. Gökdoğan dünya yaşlı nüfusundaki artış hızına di...
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feray Gökdoğan, yaşlılara saygı haftası kapsamında sağlık hizmetlerinin gelişmesiyle birlikte dünya yaşlı nüfusundaki artış hızına dik...
DAÜ'de "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma" paneli düzenlendi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) tarafından 18 Mart 2019 Pazartesi günü, saat 14:30’da, Mustafa Afşin Ersoy Salonu’nda düzenlenen, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri An...
GAÜ'den 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü etkinliği
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Uluslararası Milenyum Senato Kongre Merkezi'nde 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle, Eğitim Fakültesi tarafından organize edilen etkinlik gerçekleşti.