Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 13 Mart 2019, Çarşamba 16:14
banner

Trafik Eğitim Parkı'nda, çocuklar için trafik eğitimlerine başlandı

Trafik Eğitim Parkı'nda, çocuklar için trafik eğitimlerine başlandıTrafik Eğitim Parkı’nda, her yıl olduğu gibi bu yıl da, Mart ayı boyunca Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı okullar ile özel okulların okul öncesi ve anasınıf öğrencilerine yönelik trafik eğitimleri verilmeye başlandı.
Paylaş  
7
5
7
0

Trafik Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Trafik Eğitim Parkı’nda okul öncesi öğrencileri için düzenlenen teorik ve pratik trafik eğitimlerine, Fazıl Plümer Anaokulu, Osman Türkay Anaokulu, Şht. Mehmet Eray İlkokulu Anasınıf ve 4 yaş grubu ile Gülenyüzler Anaokulu öğrencilerinin katıldığı ve eğitimlerinin tamamlandığı kaydedildi. 

Eğitim talebinde bulunan diğer özel okulların ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Anaokulların da eğitimlerinin Mart ayı boyunca süreceği belirtildi. 

Verilen eğitimlerde; çocukların araç içerisinde arkada, kendi çocuk koltuklarında oturmaları, emniyet kemerini takmaları, yanlarındaki büyüklerinin elini tutarak kaldırımın iç kısmında yürümeleri, yaya geçidi veya trafik ışıklarının bulunduğu yerlerden yine yanlarındaki büyüklerinin elini tutarak geçmeleri ve bisiklet, paten, scooter sürerken güvenlik donanımları olan kask, dizlik ve dirseklik takmalarının önemli olduğu vurgulandı. 

Sınıfta verilen teorik bilgilerin pekiştirilmesi amacıyla, ders bitiminde trafikle ilgili kısa bir çizgi film izleyen öğrenciler; daha sonra parkur içerisinde araçları kullanarak pratik eğitim yaptılar. 

2017 – 2018 Öğretim Yılı’nda, 987 okul öncesi ve anasınıf  öğrencisine eğitim veren Trafik Eğitim Parkı, bu  yıl, 2018 – 2019 Öğretim Yılında binin üzerinde öğrenciye eğitim vermeyi hedefliyor.

Açıklamada, Mart ayı boyunca anaokul ve okul öncesi öğrencileri için Trafik Eğitim Parkı’nda düzenlenen teorik ve pratik trafik eğitimlerine ilgi duyan okul müdürlükleri, 2277120 numaralı telefondan Trafik Eğitim Parkı ile irtibata geçerek randevu alabilecekleri kaydedildi. 


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KTÖS'ün öğretmenlere yönelik eğitim seminerleri 29-30 Mart'ta...
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), ilkokul, okul öncesi ve özel eğitim öğretmenlerine yönelik eğitim semineri düzenliyor.
Öztürkler: "KKTC'deki liselerden mezun gençlerin üniversiteleşme oranı yıllar...
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Yüksek Öğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler, KKTC’deki liselerden mezun gençlerin üniversiteleşme oranının yıllar geçtikçe arttığını, ayrıca içe kapalı öğretim modeli...
İkinci "DAÜ Fizik Günleri" yapıldı
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fizik Günleri etkinliği, DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü himayelerinde, 21 Mart 2019 Perşembe günü, saat 10:00’da, DAÜ Mustafa Afşin Ersoy Salonu’nda başladı.