Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 13 Mart 2019, Çarşamba 09:37
banner

Uluslararası Final Üniversitesi'nin burs sınavı 17 Haziran'da

Uluslararası Final Üniversitesi'nin burs sınavı 17 Haziran'daUluslararası Final Üniversitesi (UFÜ) 2019-2020 akademik yılı burs ve sıralama sınavı, 17 Haziran Pazartesi günü saat 10.30’da gerçekleştirilecek.
Paylaş  
4
3
4
0

KKTC liselerinden mezun veya bu yıl mezun olacak KKTC vatandaşları ile lise eğitimini kesintisiz 4 yıl KKTC'de tamamlayan TC vatandaşı adayların katılabileceği sınav için başvurular 16 Haziran 2019 tarihine kadar liselerin rehberlik servislerinden veya UFÜ'nün internet sitesinden online olarak yapılabilecek.

SINAVA KATILIM ÜCRETSİZ

UFܒden yapılan açıklamaya göre, Eğitim, Fen Edebiyat, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri fakülteleri ile Turizm ve Mutfak Sanatları, Beden Eğitimi ve Spor yüksekokullarına bağlı lisans programlarına girebilmek için yapılacak sınav sonucuna göre başarı kriteri baz alınarak öğrencilerin %50, %60, %70, %80, %90 ve %100 burs oranları belirlenecek. Burslar, üniversite eğitim süresi boyunca kesintisiz devam edecek.

Sınava katılacak adaylar, KKTC liselerinin Rehberlik Servislerinde 1 adet fotoğraf ve sınav başvuru formunu doldurarak veya ON-LINE Sınav Kayıt Sistemi sayesinde en geç 16 Haziran 2019’a kadar kolaylıkla başvuru kaydı yapabilecek. UFÜ burs ve sıralama sınavına başvuru ve katılım ücretsiz olacak.

SINAV GÜNÜ ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ SAĞLANACAK

Uluslararası Final Üniversitesi’nde saat 10.30’da başlayacak sınav için adaylar Üniversitenin sağlayacağı ücretsiz ulaşım hizmetinden faydalanabilecek.

Gazimağusa Terminal’inden 08.30, Güzelyurt Terminal’inden 08.30, Alsancak Belediyesi’nden 09.00, Lefkoşa Terminal’inden 09.00 ve Girne Barış Parkı durağından 09.30 saatlerinde UFÜ Çatalköy Kampüsü’ne ücretsiz servisler kalkacak.

Adayların, geçtiğimiz yıla ait sınav soru örneklerine UFÜ'nün internet sitesinden ulaşabileceği ve detaylı bilgiyi 0533 855 23 55 numaralı “Sınav Acil WhatsApp hattı”ndan alabileceği kaydedildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Zeki Çeler DAÜ'de öğrencilere tavsiyelerde bulundu
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İşletme ve Ekonomi Fakültesi ile Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü (MİKA) tarafından  düzenlenen "Public Talks - Kamuya Açık Söyleşiler" etkinliğinin konuğu Kuzey Kıbrı...
GAÜ Mimarlık öğrencilerinden yıl sonu sergisi
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık 4. sınıf öğrencileri mezuniyet projelerini sergileyerek jürinin değerlendirmesine sundu.
Ünlü oyuncu Enis Arıkan DAÜ'de söyleşi gerçekleştirdi
image DAÜ 24. Bahar Festivali kapsamında düzenlenen etkinliklerde oyuncu Enis Arıkan DAÜ'lü öğrencilerle buluştu.