Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 14 Mart 2019, Perşembe 18:10
banner

UKÜ Kızılay Öğrenci Kulübü 'kan bağışı' konusunda bilgilendirme semineri düzenledi

UKÜ Kızılay Öğrenci Kulübü 'kan bağışı' konusunda bilgilendirme semineri düzenlediUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi bünyesinde bulunan Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü'ne bağlı Kızılay Öğrenci Kulübü tarafından öğrencilere kan bağışında farkındalık kazandırmak adına "Kan Bağışına Yönelik Bilgilendirme" semineri gerçekleştirildi.
Paylaş  
4
4
4
0

Etkinlikte konuşmacı olarak yer alan Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Kan Bağışı Birim Şefi Gizem Özşen, kan bağışının önemini ve yapılan işlemleri öğrencilere aktararak,Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’nın kan bağış oranlarının düşüklüğüne dikkat çekti.

Kan bağışında yaşanabilecek olası semptomlar hakkında bilgi veren Özşen, kan alma işleminin hemen ardından ayağa kalkılmaması gerektiğini belirtti. Gizem Özşen, kan alma işleminin 8-10 dakika sürdüğünü ve herhangi bir bulaşıcı hastalık riski taşımadığını da kaydetti.

Şef Gizem Özşen kan verebilecek kişiler hakkında bilgilendirme yaparak, “18-65 yaş aralığında bulunan, 50 kilo üstü her sağlıklı birey kan bağışı yapabilir. Sadece en az üç saat önce tam bir öğün yemesi önemlidir” ifadelerini kullandı.

UKÜ Kızılay Öğrenci Kulübü Başkanı Melis Tek, KKTC’de bulunan kan bağışının yetersiz olduğunun altını çizerek, düzenli kan bağışçısı olmanın önemine dikkat çekti. Melis Tek, öğrencilere bu farkındalığı yaymak ve bilinçlendirmek adına etkinliği organize ettiklerini de açıkladı. 

Melis Tek, erkeklerin 3, kadınların ise 4 ayda bir kan bağışında bulunmaları tavsiyesinde bulunarak, “Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği ile beraber yaptığımız ortak çalışma sonucunda üniversitelerde kan bağışı farkındalığını ve sürekliliğini yaymayı hedefliyoruz” dedi.

UKÜ Çevik Uraz Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminer, soru cevapların ardından Kızılay Öğrenci Kulübü Başkanı Melis Tek’in Gizem Özşen’e teşekkür belgesi takdimi ile son buldu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

YÖDAK, CEENQA Genel Kurul Toplantısı'na ev sahipliği yaptı
image YÖDAK ev sahipliğinde, 17-18 Mayıs 2019 tarihlerinde KKTC'de yapılan CEENQA 2019 Genel Kurul Toplantısı 21 Avrupa ülkesinden  45 katılımcı ile çok başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.
UKÜ'de "Öğretim Tasarımında Ölçme ve Değerlendirme" semineri düzenlendi
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Akademik ve İdari Personel Geliştirme Merkezi (UKÜ-AİPGM) tarafındandüzenlenen hizmetiçi eğitim kapsamında seminer gerçekleştirildi.
Türkiye'deki eğitim sistemine ciddi değişiklikler geliyor
image Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni lise eğitim sistemine geçiş sonrası bir dizi değişiklik yapmayı planladıklarını açıkladı. Bakan Selçuk, sınıf geçme yönetmeliğinde de değişiklik yapacaklarını,...