Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 15 Mart 2019, Cuma 14:30
banner

Uluslararası Final Üniversitesi'nden ayrıcalıklı bir anlaşma

Uluslararası Final Üniversitesi'nden ayrıcalıklı bir anlaşmaUluslararası Final Üniversitesi (UFÜ), Turizm ve Mutfak Sanatları Yüksekokulu öğrencilerine ve gelecekteki mezunlarına ayrıcalıklar sunan bir protokole imza koydu.
Paylaş  
6
5
6
0

2011 yılında kurulan, en iyi turizm ve otelcilik okullarıyla bu okulların mezunları ile öğrencilerini birleştiren, sektöründe dünyanın en büyük kurumu olan Hosco ile anlaşma yapıldı.

Öğrenciler ve mezunlara uluslararası ayrıcalıklar sağlıyor

UFÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak ile Turizm ve Mutfak Sanatları Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nafiya Güden’in katılımlarıyla Hosco Kalkınma Müdürü John Lohr ile imzalanan protokol, UFÜ öğrencileri ve mezunlarına bir dizi ayrıcalık sağlıyor.

İmzalanan anlaşmaya göre; bünyesinde 260'tan fazla ortak okul, 350.000'den fazla üye (öğrenci, mezun ve profesyonel), 4.500'den fazla şirket bulunduran ve şu anda aktif olarak 40.000'den fazla iş ve staj imkanı sunan kurum, tüm bu ağını Uluslararası Final Üniversitesi ile de paylaşmış oluyor. Dünyada turizm, otelcilik ve konaklama alanında sektöre özgü kariyer imkanı sunan dünyadaki tek birlik olan Hosco, öğrencilere uluslararası staj imkanları ve mezunlara uluslararası iş fırsatları sunuyor.

2019 yazında staj imkanları başlayacak

UFÜ ile Hosco arasında imzalanan protokol ile Uluslararası Final Üniversitesi Turizm ve Mutfak Sanatları Yüksekokulu öğrencileri 2019 yılının yaz aylarında staj imkanlarını kullanmaya başlayacak. 25 Nisan Perşembe günü UFܒde yapılması planlanan etkinlikte öğrenciler ile detaylar paylaşılacak ve hemen akabinde staj değerlendirme süreci yürürlüğe girecek.

İmzalanan anlaşmanın ardından UFÜ öğrencilerinin de Hosco’nun sağladığı geniş ağa katılmış olduklarını belirten Turizm ve Mutfak Sanatları Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nafiya Güdenşunları ifade etti: “Sektörümüzde uluslararası birey olmak ve farklı kültürleri tanıyor olmak hem çok önemli hem de beklenen bir özelliktir. Dünya vatandaşı olma trendi bizim mesleğimizde de yükseliyor. Hosco, yapısı ve sağladığı avantajları gereği öğrencilerimize ve ileride mezunlarımıza fark katacak bir yapıdır.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ'de, "Dünya Hemşireler Haftası" kapsamında kutlama etkinliği düzenlendi
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü öğrencileri tarafından 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası nedeniyle "Dünya Hemşireler Haftası Seminerleri" kutlama programı düzenlendi.
LAÜ Masa Tenisi Takımı Şampiyon
image Lefke Avrupa Üniversitesi Masa Tenisi Takımı 17 ve 18 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul'da yapılan Türkiye 2. Lig Play-off maçları sonrası yenilgisiz lider olarak 1. Lig'e yükselerek şampiyon oldu.
KTÖS: "Özyiğit büyük konuştu, mevcut okulların ihtiyaçları bile karşılanmadı"
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), dörtlü koalisyonun hiçbir ödevini yapmadığını ve Eğitim Bakanlığı'nın hükümet edilen süre sonunda kötü ve başarısız bir performans ortaya koyduğunu öne sürdü.