Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 18 Mart 2019, Pazartesi 14:46
banner

Liselerde "tüketici hakları" öğretilecek

Liselerde tüketici hakları öğretilecekEkonomi ve Enerji Bakanlığı’na bağlı Ticaret Dairesi’nin Tüketici Birimi, lise düzeyindeki okullarda “Tüketici Hakları” konulu bilinçlendirme toplantıları yapacak.
Paylaş  
3
2
3
0

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’na bağlı Ticaret Dairesi’nin Tüketici Birimi, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı okullarda “tüketici haklarına” yönelik bilinçlendirme toplantıları yapacak.

20 Mart-24 Nisan tarihleri arasında yapılacak “Tüketici Hakları” konulu bilgilendirme toplantılarında lise düzeyindeki 10 okula ziyaretler gerçekleştirilecek.

Öğrencilerin, tüketici haklarını daha fazla ve doğru şekilde bilinçlendirerek, gerek ailelerine, gerekse çevrelerine bu hakları aktarmalarını amaçlayan toplantılarda, kusurlu mal ve kusurlu hizmetlerin Tüketici Birimi altındaki “Mal ve Hizmetler Hakem Heyetine” başvurulması gerektiği, ayrıca bu başvuruların nasıl ve hangi yöntemlerle yapabileceği aktarılacak.

Tüketici Birimi’nin okullarda yapacağı “Tüketici Hakları” konulu bilinçlendirme toplantıları programı şöyle:

20 Mart Çarşamba

Saat 09.00: Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi

Saat 12.00: Lefkoşa Türk Lisesi

27 Mart Çarşamba

Saat 09.00: Atatürk Meslek Lisesi

Saat 12.00: Haydarpaşa Ticaret Lisesi

10 Nisan Çarşamba

Saat 09.00: Türk Maarif Koleji

Saat 12.00: Değirmenlik Lisesi

17 Nisan Çarşamba

Saat 09.00: 20 Temmuz Fen Lisesi

Saat 12.00: Hala Sultan İlahiyat Koleji

24 Nisan Çarşamba

Saat 09.00: Bülent Ecevit Anadolu Lisesi

Saat 12.00: Yakın Doğu Koleji


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Hakem Yetiştirme ve Geliştirme Semineri başladı
image KKTC Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen 'Hakem Yetiştirme ve Geliştirme Semineri' 22 Nisan Pazartesi günü başladı. Cuma günü tamamlanacak olan seminer, iki kısımda gerçekleştiriliyor. Seminer KKTC Atletizm Fed...
LAÜ'de tohumun önemi, takası, bankası ve koruması konuşulacak
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi tarafından "Tohum; Mucizevi Yaşam Kaynağı" konulu konferans gerçekleşecek.
UKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerini törenle giyiyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu tarafından  25 Nisan Perşembe günü Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlenecek.  Öğrenci...