Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 5 Nisan 2019, Cuma 11:00
banner

Sosyal Hizmetler Dairesi "Aile Eğitim Programları" veriyor

Sosyal Hizmetler Dairesi Aile Eğitim Programları veriyorÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı  Sosyal Hizmetler Dairesi Gençlik Aile  Destek ve Eğitim Merkezi koordinatörlüğünde, Çocuk ve Gençlik Merkezi, Strateji Geliştirme Bölümü, Sağlık Bakanlığı, Başbakanlık Uyuşturucu  ile Mücadele  Komisyonu ve Barolar Birliği  işbirliği ile ülke genelinde  "Aile Eğitim Programları"  gerçekleştiriliyor.
Paylaş  
7
7
6
0

Aile Eğitim Programı Uygulama Projesi’nde ortaya konulan  ihtiyaçlar doğrultusunda, uzmanlar tarafından  hazırlanan  eğitimler, Surlariçi bölgesinde  uygulanmaya başlandı. 

Haftada bir gün uygulanacak ve üç hafta sürecek  “Aile Eğitim Programı”,  aile içi süreçleri işlevselleştirerek, aile içi yaşam kalitesinin artmasına , ailelerin  sahip oldukları  her türlü kaynağı  etkili bir şekilde  yönetmelerine ve  karşılaşabilecekleri  çeşitli risklere karşı  önlemler almasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

"Eğitim Ailede Başlar"   ilkesiyle;  Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından koruyucu ve önleyici bir  sosyal politika hedefi olarak hayata geçirilen  Aile Eğitim Programı Uygulama Projesi,  bilimsel bilgi desteği ile  bireylerin dolayısıyla da ailelerin mutluluğunu arttırmayı amaçlıyor.

Surlariçi’nde başlayan eğitimler ilerleyen günlerde  ülke genelinde  yaygınlaşarak arttırılacak.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Hakem Yetiştirme ve Geliştirme Semineri başladı
image KKTC Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen 'Hakem Yetiştirme ve Geliştirme Semineri' 22 Nisan Pazartesi günü başladı. Cuma günü tamamlanacak olan seminer, iki kısımda gerçekleştiriliyor. Seminer KKTC Atletizm Fed...
LAÜ'de tohumun önemi, takası, bankası ve koruması konuşulacak
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi tarafından "Tohum; Mucizevi Yaşam Kaynağı" konulu konferans gerçekleşecek.
UKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerini törenle giyiyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu tarafından  25 Nisan Perşembe günü Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlenecek.  Öğrenci...