Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 9 Nisan 2019, Salı 08:32
banner

UKÜ'de "internet üzerinden oynanan şans oyunlarında sanal tehdit" konulu seminer düzenlendi

UKÜ'de internet üzerinden oynanan şans oyunlarında sanal tehdit konulu seminer düzenlendiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi Müdürlüğü'ne bağlı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi (PDAREM) tarafından "İnternet Üzerinden Oynanan Şans Oyunlarında Sanal Tehdit" konulu seminer düzenlendi.
Paylaş  
2
3
1
0

Polis Genel Müdürlüğü, Mali Suçlarla Mücadele Birliği’nde görev yapan Müfettiş Evren Er konuşmasında sanal tehdidin tanımını yaparak, bu saldırıya maruz kalındığında yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi. Etkinlikte, öğrencilerin yasa dışı bahis ve kumardan uzak durması gerektiğini aktaran Er, bu tür sektörlerde çalışılmasının da yasak olduğunun altını çizdi. Evren Er,özellikle bu alanda elde edilen gelirin aklanmasında öğrenci hesaplarının kullanılmamasının önemine değinerek, etkinliğin bu konuda bilinçlendirme yapmak için organize edildiğini de kaydetti.

Öğrencilerin bu yöndeki yasadışı yerlerden çalışma teklifi gelmesi durumunda kabul etmemeleri tavsiyesinde bulunan Evren Er, ayrıca gerekli araştırmaları yapan Mali Şube ya da polisi arayarak bilgi vermelerinin önemli olduğunu aktardı. Evren Er konuşmasında, “Hesaplarınızı, suç temelli gelir aklama gibi bir suçla karşı karşıya kalmamak adına para karşılığında hiç kimseye vermeyiniz” dedi. Kısa yoldan para kazanmak yerine üniversitelerini bitirmelerini tavsiye eden Er,kendiişlerini kurarak veya yasal bir kurum ya da kuruluşta çalışarak, para kazanmalarının gelecekleri açısından faydalı olacağına dikkat çekti.

UKÜ Çevik Uraz Merkezi, Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilere ayrıca internet üzerinde arama yaparken dikkat edilmesi gerekenler konusunda da açıklama yapan Evren Er, konuyla ilgili günlük hayattan örnekler vererek, öğrencileri bilgilendirdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Binlerce üniversite öğrencisi bu haberi bekliyordu! Denklikle ilgili belirsiz...
image Eğitim Bakanlığı ile YÖK arasında mutabakat imzalandı.
LAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü 'sarsma masası' tasarladı
image Lefke Avrupa Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, deprem mühendisliği alanında eğitim ve araştırma amaçlı kullanılacak sarsma masası tasarlayarak, başarılı bir çalışma ortaya koydu.
Eczacılık, sürekli gelişim gerektiren bir meslek dalıdır
image Sağlık sektörünün temel gereksinimi olan ecza ürünlerinin; araştırma evresinden, sunum evresine kadar sorumlu meslek grubu 'Eczacılık', insanlık tarihinin en eski iş kollarından biri olarak kabul görüyor. Ecza; yaşamı...