Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Nisan 2019, Perşembe 14:21
banner

UKÜ'lü öğrenciler bahar dönemi ilk doğa yürüyüşünü gerçekleştirdi

UKÜ'lü öğrenciler bahar dönemi ilk doğa yürüyüşünü gerçekleştirdiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Arama Kurtarma (AKUT) ve Doğa Sporları Kulübü ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu işbirliğiyle Bahar dönemi ilk doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.
Paylaş  
3
4
2
0

UKÜ Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi (ÖGDM) bünyesinde bulunan UKÜ AKUT ve Doğa Sporları Kulübü’nün düzenlediği kolay erişimli uzun yürüyüş adlı etkinlikte, UKܒlü öğrencilerin katılımıyla Tatlısu parkurunda kısa bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi AKUT ve Doğa Sporları Kulübü Danışmanı, Spor Eğitmeni Hasan Özenkaya, doğa yürüyüşünün öğrencileri motive etmek ve sağlıklı yaşam açısından önemli olduğunu kaydetti. Özenkaya, doğa yürüyüşünün sağlıklı yaşama olan faydası yanı sıra Kuzey Kıbrıs’ın çok çeşitli bitki örtüsünü de öğrencilere tanıtabilmek adına etkinliği düzenlendiklerini aktardı.

Öğrencilere, farklı alanlarda kendilerini rahatlatma, yeteneklerini keşfedebilme ve düzenli spor yapabilme olanağı yaratmak amacıyla UKÜ Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Kulübü’nün kurulduğunu hatırlatanÖzenkaya, 2018-2019 Bahar Dönemi’nde de farklı alanlarda doğa yürüyüşlerini sürdüreceklerini bildirdi. Hasan Özenkaya, “Öğrencilerimiz bu yürüyüşte Kuzey Kıbrıs’ın kendine has bitki örtüsünü, çam ağaçlarını ve tarihi yerleri görüp, temiz dağ havası soludu” ifadelerini kullandı.

UKܒlü öğrenciler Tatlısu parkurunda düzenlenen yürüyüşte, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakanı Tufan Erhürman ile tanışma şansı yakalayıp, anılarını ölümsüzleştirmek adına fotoğraf çekimi de gerçekleştirdiler.ÖGDM Müdürü Gamze Atay, 4. Tatlısu Kültür Sanat Festivali’ne katılım gösteren UKܒlü öğrencilere de eşlik etti. Etkinlik, öğrencilerin Tatlısu parkurundan sonra festival alanında eğlenceli vakit geçirmesiyle son buldu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, 20 Temmuz Fen Lisesi mezuniyet törenine katıldı
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 20 Temmuz Fen Lisesi 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı mezuniyet törenine katıldı.
DAÜ-SEM yaz kursları başlıyor
image Doğu Akdeniz Üniversitesi - Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen "Yaz Kursları" Temmuz ayı itibariyle başlıyor.
GAÜ'de 4 yeni bölüm daha açıldı
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 2019-2020 akademik yılında bünyesine 4 yeni bölüm daha ekledi.