Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Nisan 2019, Perşembe 15:01
banner

Gazeteci Agnieszka Rakoczy, DAÜ Kariyer Günleri'nde

Gazeteci Agnieszka Rakoczy, DAÜ Kariyer Günleri'ndeDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü tarafından fakülteler ve akademik birimler ile birlikte organize edilen "7. Kariyer Günleri" kapsamında, deneyimli gazeteci Agnieszka Rakoczy İletişim Fakültesi öğrencileri ile buluştu.
Paylaş  
3
4
2
0

DAÜ Kariyer Günleri’ne, DAÜ İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü’nün davetlisi olarak katılan gazeteci Agnieszka Rakoczy, öğrencilerle deneyimlerini paylaştı. Sunumunda, gazeteci olana kadar geçtiği yolları aktaran Rakoczy, interaktif bir sunum gerçekleştirerek öğrencilerden ve akademisyenlerden gelen sorulara yanıt verdi.

Öğrencilerden gelen gazetecilikte doğru haberi yapabilmek için nasıl bir yol izlediği sorusuna Rakoczy “Bana sağlanmış olan imkanların dışında kendi imkanlarımla yeni kaynaklar bularak, o kaynakların fikir ve görüşlerini alırım” şeklinde cevap verdi. Kaynağın önemli olduğunu belirten Rakoczy, tarafsız bir gazeteci olabilmek için her türlü bilgiyi değerlendirip süzgeçten geçirmek gerektiğinin de altını çizdi.

Rakoczy, konuşmasının sonunda öğrencilere “Doğru gazetecilik yapmak istiyorsanız insanlara ihtiyacınız var ve onlarla bir araya gelip görüş ve düşüncelerini almalısınız” şeklinde tavsiyede bulundu ve en önemlisinin, kaynakların gizliliğine önem vermek olduğunun altını çizerek sunumunu bitirdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KKTC üniversitelerinde okula gitmeden diploma alanlar YÖK tarafından tespit e...
image YÖK, aralarında KKTC'nin de olduğu yurt dışındaki üniversitelerde hukuk ve mühendislik gibi bölümleri okuduğunu iddia edenlerden bazılarının, bu ülkelerde 8 ile 38 gün arasında bulunduğu tespit edildiğini duyurdu.
UKÜ, Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin (UKÜ) KKTC liselerinden geçmiş yıllarda mezun olan veya bu yıl mezun olacak KKTC ve TC vatandaşı öğrencilere yönelik Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da saat ...
UKÜ Tıp Fakültesi, öğrenci kabulüne başlıyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Tıp Fakültesi, ilk öğrencilerini 2019-2020 Akademik yılı Güz dönemi itibariyle almaya başlıyor. Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) ta...