Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 12 Nisan 2019, Cuma 18:29
banner

DAÜ-SEM ile Turizm Fakültesi yemek kursları başladı

DAÜ-SEM ile Turizm Fakültesi yemek kursları başladıDoğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ-SEM) ve DAÜ Turizm Fakültesi işbirliği ile "Arzum'la Lezzet Atölyesi" yemek kursları, 4 yıl aradan sonra yeniden başladı.
Paylaş  
3
4
2
0

“Birlikte Pişirelim, Birlikte Yiyelim” sloganı ile DAÜ Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Şefleri tarafından verilmekte olan kursların birincisi, 7 Nisan 2019 Pazar günü gerçekleştirildi. İtalyan Mutfağı (Mamma Mia) Yemek Kursu olarak verilen ilk kurs oldukça renkli ve eğlenceli geçti. Söz konusu yemek kursları, önümüzdeki günlerde Fransız Mutfağı, Artisan Ekmekler, Dünya Mutfağı, İspanyol Mutfağı, Vejeteryan Mutfağı, Uzakdoğu Mutfağı, Lezzetli Tatlılar, Çikolata Sanatı ile Glutensiz Mutfaklar üzerine deverilecek.

DAÜ Turizm Fakültesi, eğitimlerini EMU CHEF konsepti ile uzun süreden bu yana farklı sertifika programları ve aldığı akreditasyonlarla gerek sosyal, gerekse de profesyonel alanda ödüllü şeflerle gerçekleştiriyor. DAÜ-SEM ile gerçekleştirilmekte olan kurs ve sertifikalı program iş birlikleri, profesyonel programlarla da devam edecek.

Profesyonel Mutfaklarda Yapılıyor

Nisan ayından Haziran ayına kadar sürekli şekilde devam edecek “Arzum’la Lezzet Atölyesi” Yemek Kursları 3-4 saatlik süreler ile toplumla buluşarak sosyal alanda yeniden bir açılım yapıyor. DAÜ-SEM tarafından kayıt alınan kurslar, DAÜ Turizm Fakültesi bünyesindeki profesyonel mutfaklarda gerçekleştiriliyor. Farklı lezzetlerin buluştuğu 10 çeşit Lezzet Atölyesi’nin yer alacağı programdaki kursları başarıyla tamamlayan katılımcılar, başarı sınavının ardından sertifika almaya hak kazanacak. Dört yıl aradan sonra uzun soluklu bir çalışma sonucu hazırlanan kurslar, ödüllü şeflerin katkılarıyla toplumla buluşmaya devam edecek.

Başvurular ve detaylı bilgi için DAÜ-SEM 630 2471 ve 630 2482 numaralı telefonlarına ve http://sem.emu.edu.tr ve http://tourism.emu.edu.tr/en/gastronomy internet sayfalarına ulaşılabilir.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KKTC üniversitelerinde okula gitmeden diploma alanlar YÖK tarafından tespit e...
image YÖK, aralarında KKTC'nin de olduğu yurt dışındaki üniversitelerde hukuk ve mühendislik gibi bölümleri okuduğunu iddia edenlerden bazılarının, bu ülkelerde 8 ile 38 gün arasında bulunduğu tespit edildiğini duyurdu.
UKÜ, Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin (UKÜ) KKTC liselerinden geçmiş yıllarda mezun olan veya bu yıl mezun olacak KKTC ve TC vatandaşı öğrencilere yönelik Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da saat ...
UKÜ Tıp Fakültesi, öğrenci kabulüne başlıyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Tıp Fakültesi, ilk öğrencilerini 2019-2020 Akademik yılı Güz dönemi itibariyle almaya başlıyor. Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) ta...