Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 15 Nisan 2019, Pazartesi 08:39
banner

UKÜ'lü Mezun Ece Türk mezuniyet sonrası kariyer hayatı hakkında konuştu

UKÜ'lü Mezun Ece Türk mezuniyet sonrası kariyer hayatı hakkında konuştuUluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Endüstri Mühendisliği Programı tarafından program öğrencilerine mesleki kariyer hakkında bilgi vermek amacıyla UKÜ'lü mezun Ece Türk tarafından "Mezuniyet Sonrası Kariyer Hayatı" adlı söyleşi gerçekleştirdi.
Paylaş  
1
2
0
0

banner

Asaş Filtre Fabrikası Proje Koordinatörü ve Teknik Müşteri Yöneticisi Ece Türk konuşmasında öğrencilere bilgi ve deneyimlerini aktararak, yöneticiler tarafından iş hayatında talep edilen en önemli özellikler hakkında bilgi verdi. Türk,“İşverenler çalışanlarının hem teknik hem de teorik olarak konuya hâkim, iletişim becerileri güçlü, problem çözebilen, güler yüzlü kişiler olmasını istiyorlar” dedi.

Konuşmasında CV hazırlamanın iş başvurularındaki önemine de değinen Ece Türk, bir iş başvurusunda en önemli unsurun iyi hazırlanmış bir CV olduğunu çünkü işverenlerin artık yüz yüze görüşerek, zaman kaybetmek istemediklerini kaydetti. Türk, öğrencilere özellikle hazırladıkları CV içerisinde, başvurulacak iş ilanıyla ilgili anahtar kelimelerin sıkça kullanılmasını önererek,sahip oldukları bilgi ve becerileri kısa, netve özgüvenli bir şekilde ifade etmeleri gerektiğini de aktardı.

Öğrencilere yaptıkları stajları önemsemeleri vurgusunda bulunanTürk, “Staj sırasında kurduğunuz iyi insani ilişkiler yanı sıra edindiğiniz tecrübe ve bilgi sayesinde sizi ileriye götürecek fırsatlar yakalayabilirsiniz” dedi. Ece Türk, öğrencilere istedikleri kariyer hayatı için sadece mezuniyet diploma ortalamasının yeterli olmadığını belirterek, teorik bilginin yanında pratik olarak da iyi olmaları gerektiğini aktardı. İngilizce dilinin artık ulusal bir dil olduğunu dile getiren Türk, öğrencilere farklı bir lisan öğrenmelerini, sürekli alanları ile ilgili gelişmeleri takip etmelerini, seminer ya da fuarlara katılmalarınıve sosyal bir öğrencilik hayatı yaşamaları tavsiyesinde de bulundu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ dünyanın en iyi mühendislik ve teknoloji eğitimi veren üniversiteleri ara...
image Doğu Akdeniz Üniversitesi, dünyanın en iyi mühendislik ve teknoloji eğitimi veren üniversiteleri arasında yer aldı.
Erdoğan'ın çağrısını, Akpınar yorumladı: "Türk Dünyası gençlerinin, GAÜ diplo...
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Türk Dili konuşan ülkelerden gelerek, yüksek öğrenimini GAÜ'de başarıyla tamamlamış mezunlarının yüksek oranlara sahip sayısı ile gurur duyduklarını söy...
"Sürdürülebilir Kampüsler" UKÜ'deki Uluslararası Çalıştay'da tartışılacak
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) yükseköğretim kurumlarında sürdürülebilirlik konusunda değerlendirmeler yapan UI Green Metric World University Rankings ile birlikte "Sürdürülebilir Kampüs" çalıştayı düzenleniyo...