Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 23 Nisan 2019, Salı 08:34
banner

UKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerini törenle giyiyor

UKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerini törenle giyiyorUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu tarafından  25 Nisan Perşembe günü Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlenecek.  Öğrencilerin meslek hayatına başlamalarına öncülük etme amacı taşıyan Beyaz Önlük Giyme Töreni, UKÜ Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilecek.
Paylaş  
5
5
3
0

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feray Gökdoğan,  Beyaz Önlük Giyme Töreni’nde, birinci sınıf öğrencileri olarak Beslenme ve Diyetetik bölümünden 43, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden 51, Hemşirelik Türkçe ve İngilizce Bölümü’nden 156, Çocuk Gelişimi 22 olmak üzere lisans programından toplamda 272,  Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu’ndan ise 255 olmak üzere genel toplamda 527 öğrenci sembolik olarak mesleğe ilk adımlarını atarak, beyaz önlüklerini giyeceklerini açıkladı.

Prof. Dr. Gökdoğan, UKÜ Beyaz Önlük Giyme Töreni’nde açılış konuşmasını KKTC eski Meclis Başkanı Sibel Siber’in yapacağına dikkat çekerek, etkinliğe Üniversite akademik personelinin yanı sıra KKTC Türk Diyetisyenler Birliği Başkanı, Kıbrıs Türk Fizyoterapistler Birliği Başkanı, Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği Başkanı gibi meslek temsilcileri ve meslek üyelerinin de davetli olduğunu bildirdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Binlerce üniversite öğrencisi bu haberi bekliyordu! Denklikle ilgili belirsiz...
image Eğitim Bakanlığı ile YÖK arasında mutabakat imzalandı.
LAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü 'sarsma masası' tasarladı
image Lefke Avrupa Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, deprem mühendisliği alanında eğitim ve araştırma amaçlı kullanılacak sarsma masası tasarlayarak, başarılı bir çalışma ortaya koydu.
Eczacılık, sürekli gelişim gerektiren bir meslek dalıdır
image Sağlık sektörünün temel gereksinimi olan ecza ürünlerinin; araştırma evresinden, sunum evresine kadar sorumlu meslek grubu 'Eczacılık', insanlık tarihinin en eski iş kollarından biri olarak kabul görüyor. Ecza; yaşamı...