Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Mayıs 2019, Salı 18:15
banner

UKÜ Sosyal İletişim Kulübü tarafından "Bir Seviye Yukarı" adlı seminer düzenlendi

UKÜ Sosyal İletişim Kulübü tarafından Bir Seviye Yukarı adlı seminer düzenlendiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sosyal İletişim Kulübü tarafından öğrencilerin girişimcilik, yaratıcılık ve kendilerine olan güvenlerini artırmak amacıyla "Bir Seviye Yukarı" adlı seminer gerçekleştirildi.
Paylaş  
4
4
3
0

Yrd. Doç. Dr. Zanete Garanti etkinliğin açılışında kişisel markalaşma hakkında bilgi vererek, fark yaratmak için öğrencilere akademik başarının yanı sıra aynı zamanda iyi oldukları alanları bulmalarını ve müzik, spor veya gönüllü işlerde görev almalarını tavsiye etti. Öğrencilerin farklı aktiviteler gerçekleştirmelerinin önemine değinen Garanti, bu sayede öğrencilerin sosyal ve profesyonel yaşamlarında ilerleyebileceklerini kaydetti.

Öğretim Üyesi Prof. Dr. Jim Vincent, öğrencilere başarı için gerekli olan iletişim becerileri, yaratıcı ve eleştirel düşünme gibi sistem türlerini açıklayarak, kariyerlerini sürdürebilmeleri için gerekli kartvizitler, profesyonel e-posta, ilgi çekici vebilgilendirici bir video özeti ile birlikte iyi hazırlanmış bir özgeçmişin olması gerektiğini aktardı. Öğrencileresosyal çevrelerini geliştirmelerini de öğütleyen Prof. Dr. Vincent, başarısızlık karşısında da güçlü olmaları gerektiğini hatırlattı.

Akademisyen Dr. Akinola Babatunde, “Kazanmak İçin Bir Neden Bulun” adlı sunumuyla, öğrencilere başarı için mazeret bulmamalarını, başarılı olmayı önemli kılmalarını ve başarıyı günlük rutinleri haline getirmelerini öğütledi. Babatunde, “Sadece hayalleriniz hakkında konuşmayın, harekete geçin” ifadelerini kullanarak, daha yüksek seviyelere çıkmak için daha fazla gayret göstermelerini önerdi.

UKÜ Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Toycan, bu tür etkinliklerin faydasına vurgu yaparak, öğrencinin üniversite yaşamı boyunca sınıf dışı öğrenme, gelişim ve çeşitli aktivitelerde yer alması gerektiğini kaydetti. Toycan, mezun olurken sadece ortalamanın yeterli olmadığını hatırlatarak, öğrencilerin yeteneklerini ve başarılarını öne çıkaracak aktivitelerde yer almalarınıtavsiye etti.

UKÜ Sosyal İletişim Kulüp Başkanı Peter Abang, öğrencilere girişimcilik, yaratıcılık ve kendine güven duygularını geliştirmelerine yardımcı olmalarını ve konuşmacıların profesyonel hayatlarında nasıl başarılı olduklarını kendilerine referans edinmeleri amacıyla organize edildiğini açıkladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ünlü gazeteci Güneri Civaoğlu DAÜ'de Atatürk'ü anlattı
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 24. Bahar Festivali kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gelen ünlü gazeteci, avukat ve akademisyen Güneri Civaoğlu'nu ağırladı.
DAÜ, halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü öğrecilerinden "eğlendirerek öğre...
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Toplumsal Duyarlılık Merkezi çatısı altında toplanan sosyal sorumluluk projelerine bir yenisi daha ekledi. DAÜ, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Anıl Kemal Kaya’n...
Kolej Giriş Sınavları tamamlandı
image Kolej Giriş Sınavlarının 2'nci Basamağı bugün yapıldı.