Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Mayıs 2019, Çarşamba 18:20
banner

UKÜ, KKTC üniversiteleri içinde ilk ve tek İLEDAK akreditasyonunu alan üniversite oldu

UKÜ, KKTC üniversiteleri içinde ilk ve tek İLEDAK akreditasyonunu alan üniversite olduUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İletişim Fakültesi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü, İletişim Eğitimi Değerlendirme Akreditasyon Kurulu (İLEDAK) tarafından verilen akreditasyonu almaya hak kazanıp, düzenlenen sertifika töreni ile belgesini aldı.
Paylaş  
4
5
3
0

UKÜ Rektörlük Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen sertifika töreninde, UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, İletişim Araştırmaları Derneği (İLAD) Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz, İLEDAK Başkanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu ve İLAD Genel Sekreteri Ayşe Füsun Özbilgen ile UKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Serkan Abbasoğlu, Doç. Dr. Mehmet Toycan ve Doç. Dr. Emrah Erkurt ile İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Seçim,  Fakülte Bölüm Başkanları ve akademisyenler yer aldı.

Rektör Nadiri: “UKÜ, İLEDAK akreditasyonuna sahip KKTC’deki ilk ve tek üniversitedir”

Sertifika töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri, UKÜ’nün İLEDAK akreditasyonuna sahip KKTC’deki ilk ve tek üniversite olduğuna dikkat çekerek, sürece katkı koyan akademisyenleri tebrik etti. Nadiri,  İletişim Fakültesi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü’nün yanı sıra üniversitenin Mühendislik alanında MÜDEK, Mimarlık alanında MİAK, İşletme alanında FIBAA ve İngilizce Hazırlık Programı alanında Pearson-Assured akreditasyonlarına sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Rektör Nadiri, üniversite programlarını bilimsel kurumlara akredite ettirmeyi kendilerine öncelikli hedef olarak belirlediklerini aktararak, UKÜ’nün tüm programlarına uluslararası akreditasyon almayı hedeflediklerini kaydetti.

İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz ise, İletişim Fakültesi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü’nün zorlu bir süreçten geçerek öğretim programlarında kaliteyi geliştirme çalışmalarını büyük bir başarıyla yürüttüğünü belirterek, İLEDAK tarafından öğretim kalitesinin tescillendiğini kaydetti. Kuzey Kıbrıs üniversiteleri arasında birkaç kurumun İLEDAK’a başvurduğunu aktaran Prof. Dr. Aziz, başvuruda bulunan üniversiteler arasında UKÜ Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü’nün yapılan çalışmalar sonucunda Kuzey Kıbrıs’ta ilk ve tek akreditasyon almaya hak kazanan üniversite olduğunu kaydetti. Aziz, KKTC’deki üniversitelerin İletişim Fakülteleri arasında UKÜ’nün bir tarih yazdığına dikkat çekerek, UKÜ’nün bu başarıyı özverili çalışmalarla elde ettiğinin altını da çizdi.

İLEDAK Başkanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu da, İLEDAK’ta akreditasyonları sürdürülebilir bir başarı olarak ele aldıklarını belirterek, kurumların iletişim eğitiminin kalitesini mevcut konumundan daha üst bir seviyeye çıkarılmasını amaçladıklarını kaydetti. Akreditasyon sürecini üniversitelerin asimetrik bir ilişki ve süreç olarak algılanmaması gerektiğine dikkat çeken Nalçaoğlu, amaçlarının bir topluluk ve dayanışma kültürü yaratmak olduğunu kaydetti. UKÜ Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yapılan yüz yüze görüşmeler ve kurum tarafından istenilen öz değerlendirme raporunun incelendiğini aktaran Prof. Dr. Nalçaoğlu, yapılan değerlendirmeler ışığında UKÜReklamcılıkveHalklaİlişkilerBölümü’nün Kuzey Kıbrıs Üniversiteleri arasında ilk ve tek akredite olan üniversite olduğunu açıkladı.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Seçim ise, alınan İLEDAK akreditasyonunun Bölüm ve Fakülte öğretim elemanlarının yoğun ve özverili çalışmalarının bir eseri olduğunu vurgulayarak, çalışma arkadaşlarına bu anlamda şükran duyduğunu belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ öğrencileri çevreye duyarlı projeleri ile dikkat çekti  
image Lefke Avrupa Üniversitesi öğrencileri Gaziveren Anaokulu'na paletten oturma grubu yaptı.
Kemal Bolayır'ın "Benim Adım Kıbrıs II" adlı kitabı yayımlandı
image UKÜ'lü Akademisyen Doç. Dr. Kemal Bolayır'ın "Benim Adım Kıbrıs II" adlı kitabı yayımlandı.
DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi'ne başvuru kabul ediliyor
image İstanbul'daki Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ile ortak eğitimini sürdüren Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi, 2019 - 2020 Akademik Yılı için başvuru kabul etmeye başladı.