Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 10 Mayıs 2019, Cuma 18:33
banner

Kıbrıs İlim Üniversitesi 'Hemşirelik Haftası'nı etkinliklerle kutlayacak

Kıbrıs İlim Üniversitesi 'Hemşirelik Haftası'nı etkinliklerle kutlayacakKıbrıs İlim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü'nü kutlamak amacıyla etkinlik düzenleyecek.
Paylaş  
2
3
1
0

15 Mayıs Çarşamba günü 11.00-14.00 saatleri arasında Girne Kordonboyu’nda bulunan Atatürk Anıtı’nın önünde gerçekleşecek olan etkinlikte ayrıca, KİÜ öğrencileri tarafından “Sağlıkta Herkes İçin Her yerde Hemşireniz Sizinle” sloganı eşliğinde ve KKTC Kızılay iş birliği ile gerçekleşecek.

Etkinliğin amacı; çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan hipertansiyona (yüksek tansiyon) yönelik farkındalığı arttırmak ve bu konuda bilgilendirme faaliyeti yapmak olarak açıklanırken, ayrıca gönüllü kan vermek isteyen vatandaşlar meydanda bulunan Kızılay Kan aracında kan bağışı da yapabilecek.

12 Mayıs Pazar günü ise Ada genelindeki üniversitelerin Hemşirelik ve Ebelik Bölümü öğrencilerinin katılımı ile DAÜ’de ‘Nursevivor Yarışması’ sa gerçekleşecek. Bu yarışmaya KİÜ Hemşirelik Bölümü öğrencileri de yarışmacı olarak katılacak. Bu bağlamda öğrenciler mesleğe atılmadan önce farklı bir deneyim kazacak ve yarışma sırasında çeşitli oyunlar oynayarakmesleki anlamdadaha kalıcı bilgiler elde etme şansı yakalayacaklar.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Zeki Çeler DAÜ'de öğrencilere tavsiyelerde bulundu
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İşletme ve Ekonomi Fakültesi ile Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü (MİKA) tarafından  düzenlenen "Public Talks - Kamuya Açık Söyleşiler" etkinliğinin konuğu Kuzey Kıbrı...
GAÜ Mimarlık öğrencilerinden yıl sonu sergisi
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık 4. sınıf öğrencileri mezuniyet projelerini sergileyerek jürinin değerlendirmesine sundu.
Ünlü oyuncu Enis Arıkan DAÜ'de söyleşi gerçekleştirdi
image DAÜ 24. Bahar Festivali kapsamında düzenlenen etkinliklerde oyuncu Enis Arıkan DAÜ'lü öğrencilerle buluştu.