Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 10 Mayıs 2019, Cuma 18:33
banner

Kıbrıs İlim Üniversitesi 'Hemşirelik Haftası'nı etkinliklerle kutlayacak

Kıbrıs İlim Üniversitesi 'Hemşirelik Haftası'nı etkinliklerle kutlayacakKıbrıs İlim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü'nü kutlamak amacıyla etkinlik düzenleyecek.
Paylaş  
2
3
1
0

15 Mayıs Çarşamba günü 11.00-14.00 saatleri arasında Girne Kordonboyu’nda bulunan Atatürk Anıtı’nın önünde gerçekleşecek olan etkinlikte ayrıca, KİÜ öğrencileri tarafından “Sağlıkta Herkes İçin Her yerde Hemşireniz Sizinle” sloganı eşliğinde ve KKTC Kızılay iş birliği ile gerçekleşecek.

Etkinliğin amacı; çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan hipertansiyona (yüksek tansiyon) yönelik farkındalığı arttırmak ve bu konuda bilgilendirme faaliyeti yapmak olarak açıklanırken, ayrıca gönüllü kan vermek isteyen vatandaşlar meydanda bulunan Kızılay Kan aracında kan bağışı da yapabilecek.

12 Mayıs Pazar günü ise Ada genelindeki üniversitelerin Hemşirelik ve Ebelik Bölümü öğrencilerinin katılımı ile DAÜ’de ‘Nursevivor Yarışması’ sa gerçekleşecek. Bu yarışmaya KİÜ Hemşirelik Bölümü öğrencileri de yarışmacı olarak katılacak. Bu bağlamda öğrenciler mesleğe atılmadan önce farklı bir deneyim kazacak ve yarışma sırasında çeşitli oyunlar oynayarakmesleki anlamdadaha kalıcı bilgiler elde etme şansı yakalayacaklar.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ Drama Ve Oyunculuk Bölümü özel yetenek sınavları 10 ve 13 Eylül'de
image Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları Yüksekokulu Drama ve Oyunculuk Bölümü, 2019-2020 Akademik Yılı özel yetenek sınavı, 10 Eylül Salı günü Ankara ve 13 Eylül Cuma günü Girne’de gerçekleştirilecek.
UKÜ Lisansüstü Programlarına başvurular devam ediyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), 2019 – 2020 Akademik Yılı Güz Dönemi için 22 doktora ve 51 yüksek lisans olmak üzere toplam 73 lisansüstü programa öğrenci kabul ediyor.
DAÜ Mimarlık Fakültesi, yeni öğrencilerini bekliyor
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, 2019 - 2020 Akademik Yılı'nda yeni öğrencilerini bekliyor.