Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 10 Mayıs 2019, Cuma 18:38
banner

DAÜ Hemşirelik Bölümü'nün düzenlediği 'Nursevivor' başlıyor

DAÜ Hemşirelik Bölümü'nün düzenlediği 'Nursevivor' başlıyorDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü ile Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği tarafından ortak düzenlenecek olan "Nursevivor – Oyun Seni Bekliyor" etkinliği, 12 Mayıs Pazar günü, 11:00 – 16:00 saatleri arasında, DAÜ Yasin Düşüner Stadyumu'nda gerçekleştirilecek.
Paylaş  
3
4
2
0

Modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale’in anısına,Uluslararası Hemşireler Birliği tarafından, 12-18 Mayıs haftası“Dünya Hemşirelik Haftası” olarak belirlendi. Her yıl birlik tarafından bir tema belirlenerek bu çerçevede tüm üye ülkelerde çeşitli etkinliklerle kutlamalarla mesleğin ve sağlık sisteminin sorunları da tartışılarak çözümler öneriliyor.

Bu yıl Hemşirelik Haftası kapsamında düzenlenecek etkinlikler içerisinde, ilki geçen yıl yapılan “Nursevivor” yarışmalarının ikincisi, adamızdan 6 üniversiteden 108 öğrencinin katılımı ile 12 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yılda da olduğu gibioldukça renkli geçmesi beklenen “Nursevivor”da öğrenciler hemşirelik uygulamaları ile sporu birleştirerek eğlenceli bir gün geçirmeye hazırlanıyor.

Etkinlik kapsamında birlikte eğlenmenin yanı sıra dereceye girecek olan öğrencilere ödül takdiminde de bulunulacak.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ öğrencileri çevreye duyarlı projeleri ile dikkat çekti  
image Lefke Avrupa Üniversitesi öğrencileri Gaziveren Anaokulu'na paletten oturma grubu yaptı.
Kemal Bolayır'ın "Benim Adım Kıbrıs II" adlı kitabı yayımlandı
image UKÜ'lü Akademisyen Doç. Dr. Kemal Bolayır'ın "Benim Adım Kıbrıs II" adlı kitabı yayımlandı.
DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi'ne başvuru kabul ediliyor
image İstanbul'daki Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ile ortak eğitimini sürdüren Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi, 2019 - 2020 Akademik Yılı için başvuru kabul etmeye başladı.