Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Mayıs 2019, Cumartesi 14:37
banner

Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum öğretmenlere barış eğitimi ile ilgili eğitim düzenlendi

Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum öğretmenlere barış eğitimi ile ilgili eğitim düzenlendiİki Toplumlu Eğitim Teknik Komitesi, Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum öğretmenlere yönelik, barış ve şiddet karşıtı eğitim yöntemleriyle ilgili eğitim düzenledi.
Paylaş  
3
4
2
0

Birleşmiş Milletler Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanının Ofisinden yapılan açıklamaya göre,

2015’de Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum liderlerinin kararıyla kurulan Komite, bugüne kadar ada genelinde 250 öğretmenin katılımıyla 10 tek topluma yönelik eğitim, iki de iki toplumlu eğitim düzenledi.

Son eğitimin, 50 Kıbrıs Türk ve 50 Kıbrıs Rum eğitimcinin katılımıyla ve uluslararası uzmanların öncülüğünde bugün yer aldığı belirtilen açıklamada, eğitim etkinliğine Teknik Komitenin eş başkanları Meltem Onurkan Samani ve Michalinos Zembylas’ın da katıldığı ifade edildi.

Öğretmenlere yönelik eğitimlerdeki esas amacın, barış kültürü ve şiddet karşıtı eğitim yöntemleriyle ilgili öğretmenlerin bilgi, yetenek ve yaklaşımlarını geliştirme temelinde, Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum öğretmenler arasındaki temas ve işbirliğini geliştirmek olduğu kaydedildi.

Bunun, İki Toplumlu Eğitim Teknik Komitesinin, “okullarda uygulanabilecek güven arttırıcı önlemler ve iki taraftaki öğretmenler ve öğrenciler arasındaki temas ve işbirliğini ilerletecek, iki kesimin de kabul edebileceği bir mekanizma geliştirmek” önceliği ile ilgili olduğu kaydedildi.

Öğretmen eğitimlerinin, barış eğitimi projesi olan Komite himayelerinde yürütülen Imagine’ın bir parçası olduğu kaydedilen açıklamada, programın iki toplumlu Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği ile Dayanışma Evi işbirliğinde, Almanya Dışişleri Bakanlığı ile Kıbrıs’taki Barış Gücü’nün destekleriyle yürütüldüğü belirtildi.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Prof. Dr. Külahoğlu: "Başarısızlıktan kaçınan kişide başarılı olamama korkusu...
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim Fakültesi, PDR Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şermin Külahoğlu, öğrencilerin kafasını kurcalayan en büyük kaygılardan birisi olan “Sınav Kaygısı” ve başa çıkma yolları ile ilgi...
Rauf Denktaş Üniversitesi'nde başarili öğrencilere onur belgesi verildi
image Rauf Denktaş Üniversitesi, dün (21.05.2019) gerçekleştirilen bir etkinlikle, 2018-2019 Güz ve Bahar Dönemlerinde üstün başarı gösteren öğrencilere şeref ve yüksek şeref sertifikaları verdi.
DAÜ Hukuk Fakültesi, Anayasa Sempozyumu'na ev sahipliği yapacak
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Hukuk Fakültesi ile DAÜ Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’ne bağlı DAÜ Hukuk Kulübü işbirliğinde “Anayasa Mahkemesi’ne Bireysel Başvuru: Güncel Gelişmeler” konulu sempozyum gerçe...