Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 13 Mayıs 2019, Pazartesi 10:05
banner

GAÜ Akademisyeni Doç. Dr. Sarı'nın "istihbarat, güvenlik ve terörle mücadele" alanındaki kitabı Amerika'da yayınlandı

GAÜ Akademisyeni Doç. Dr. Sarı'nın istihbarat, güvenlik ve terörle mücadele alanındaki kitabı Amerika'da yayınlandıGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İşletme Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Arif SARI'nın, “İstihbarat, Güvenlik ve Terörle Mücadelede Bilimsel Sorgulama Yöntemlerinin Uygulanması" isimli editörü olduğu kitabı, Amerika'nın en büyük yayın evlerinden birisi olan IGI Global’de yayınlandı.
Paylaş  
1
2
1
0

Bölüm yazarlarının ABD, İsveç, İngiltere, Hindistan ve Türkiye gibi çeşitli ülkelerde bulunan kamu, bilişim ve eğitim sektöründen 20’nin üzerinde yazarın bir araya gelerek Doç. Dr. Arif Sarı’nın editörlüğünde 12 bölümden oluşan kitapta istihbarat, siber güvenlik ve ve terörle mücadelenin bilimsel sorgulama yöntemleri ekseninde uygulanması konuları detaylı bir şekilde ele alınıyor.

Kitabın içeriğinde bulunan farklı bölümlerde, terörle mücadelede kullanılan siber saldırı araçları, Ortadoğu’daki terör örgütlerinin siber terör faaliyetleri, Siber teröre karşı uygulanan çeşitli eğitim faaliyetleri, açık kaynak istihbaratı, Android uygulama güvenliği, kritik altyapılara karşı yapılan saldırıların ekonomik etkileri ve zararlı yazılımlara karşı akıllı tespit sistemleri gibi, birçok konu açıklığa kavuşturulmakta olduğu belirtildi.

Doç. Dr. Arif SARI kitabı ile ilgili yaptığı açıklamda; güvenlik ve istihbarat konularında sektörel gelişmelerin sağlanması için bilimsel uygulamanın gerekli olduğunu belirterek, bilimin istihbarat alanında nasıl uygulanabileceği ile ilgili ayrıntılı bir tartışma sağlamak için bu kitabı hazırladıklarını belirtti. Her bölümde verilen ayrıntılı örneklerin, okuyuculara bilim kavramlarının ilgili uygulamaları ile geliştirilebilecek istihbarat faaliyetlerinin spesifik yönlerinin tam olarak anlaşılmasını sağladıklarını belirten Doç. Dr. SARI, kitabın güvenlik alanında farklı bir değer kazandırdığını açıkladı. Doç. Dr. Arif SARI ayrıca kitabın akademik olarak Web of Science™ Core Collection (BKCI)'da indekslenmek üzere değerlendirmeye alındığını belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ'nün 25. yıl mezunları onurlandırıldı
image DAÜ-MİKA'nın organize ettiği 25. yıl mezunları onurlandırma töreni yapıldı.
DAÜ Turizm Fakültesi'nden "Slowfood" hareketi konulu panel
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Slowfood Movement/Yavaş Yemek Hareketi paneli gerçekleştirerek bir ilke daha imza attı.
LAÜ'de Pakistan Kültür Gecesi coşku ile kutlandı
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Merkezi tarafından organize edilen Pakistan Kültür Gecesi'nde LAÜ'de eğitim gören Pakistanlı öğrenciler bir araya geldiler.