Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 13 Mayıs 2019, Pazartesi 10:05
banner

GAÜ Akademisyeni Doç. Dr. Sarı'nın "istihbarat, güvenlik ve terörle mücadele" alanındaki kitabı Amerika'da yayınlandı

GAÜ Akademisyeni Doç. Dr. Sarı'nın istihbarat, güvenlik ve terörle mücadele alanındaki kitabı Amerika'da yayınlandıGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İşletme Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Arif SARI'nın, “İstihbarat, Güvenlik ve Terörle Mücadelede Bilimsel Sorgulama Yöntemlerinin Uygulanması" isimli editörü olduğu kitabı, Amerika'nın en büyük yayın evlerinden birisi olan IGI Global’de yayınlandı.
Paylaş  
1
2
1
0

Bölüm yazarlarının ABD, İsveç, İngiltere, Hindistan ve Türkiye gibi çeşitli ülkelerde bulunan kamu, bilişim ve eğitim sektöründen 20’nin üzerinde yazarın bir araya gelerek Doç. Dr. Arif Sarı’nın editörlüğünde 12 bölümden oluşan kitapta istihbarat, siber güvenlik ve ve terörle mücadelenin bilimsel sorgulama yöntemleri ekseninde uygulanması konuları detaylı bir şekilde ele alınıyor.

Kitabın içeriğinde bulunan farklı bölümlerde, terörle mücadelede kullanılan siber saldırı araçları, Ortadoğu’daki terör örgütlerinin siber terör faaliyetleri, Siber teröre karşı uygulanan çeşitli eğitim faaliyetleri, açık kaynak istihbaratı, Android uygulama güvenliği, kritik altyapılara karşı yapılan saldırıların ekonomik etkileri ve zararlı yazılımlara karşı akıllı tespit sistemleri gibi, birçok konu açıklığa kavuşturulmakta olduğu belirtildi.

Doç. Dr. Arif SARI kitabı ile ilgili yaptığı açıklamda; güvenlik ve istihbarat konularında sektörel gelişmelerin sağlanması için bilimsel uygulamanın gerekli olduğunu belirterek, bilimin istihbarat alanında nasıl uygulanabileceği ile ilgili ayrıntılı bir tartışma sağlamak için bu kitabı hazırladıklarını belirtti. Her bölümde verilen ayrıntılı örneklerin, okuyuculara bilim kavramlarının ilgili uygulamaları ile geliştirilebilecek istihbarat faaliyetlerinin spesifik yönlerinin tam olarak anlaşılmasını sağladıklarını belirten Doç. Dr. SARI, kitabın güvenlik alanında farklı bir değer kazandırdığını açıkladı. Doç. Dr. Arif SARI ayrıca kitabın akademik olarak Web of Science™ Core Collection (BKCI)'da indekslenmek üzere değerlendirmeye alındığını belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ'de '19. Avrupa Dijital Hükümet Konferansı' düzenleniyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ev sahipliğinde, '19. Avrupa Dijital Hükümet Konferansı' düzenleniyor.
Final Üniversitesi yaz okulu öğrencilerinden Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı...
image Final Üniversitesi’nin 14-18 yaş arasında gençlere yönelik hazırladığı “Yaz Okulu” programında bu yıl KKTC’ye gelen öğrenciler Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Yüksek Öğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztür...
GAÜ'yü İtalya'da temsil edecekler
image GAÜ masa tenisi takımı, GAÜ'yü İtalya'da temsil edecek.