Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 14 Mayıs 2019, Salı 11:40
banner

Başbakanlık Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu'ndan seminer

Başbakanlık Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu'ndan seminerBaşbakanlık Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu, Engelli Farkındalığı Haftası dolayısıyla seminer düzenliyor.
Paylaş  
2
3
1
0

KKTC Başbakanlık Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu, 10 – 16 Mayıs Engelli Farkındalığı Haftası dolayısı ile toplumu engellilikle alakalı olarak bilinçlendirme adına 15 Mayıs Çarşamba günü saat 10.00’da Sayıştaylık Toplantı Salonu’nda seminer düzenliyor.

Seminerde; ülkemizde yasal olarak fasıl 96’nın altında yer alan fakat uygulama ve denetimde halen daha sıkıntılar yaşanan “Engelli Standartları” Mimar Ümran Duman, tüm kamu kurum ve kuruluşların hizmetlerinin erişilebilirliğini yansıtan web sayfalarının nasıl engelsiz olması gerektiğini “Web erişilebilirlik” i,  Yrd. Doç. Dr. Kaan Uyar ve engellilerle ilgili doğru iletişimin nasıl olması gerektiğini  “Doğru İletişim” başlığında Uzm. Emirali Evcimen tarafından sunumları yapılacak.

Seminerde, İçişleri Bakanlığı aracılığı ile tüm imar izni veren Kaymakamlıklar ile tüm belediyelerin imar bölümleri, YÖDAK ve Milli Eğitim Bakanlığı aracılığı ile tüm üniversiteleri ve Turizm Bakanlığı aracılığı ile tüm Oteller, Butik Oteller ve turizm işletmeleri davet edilerek engelli farkındalığının ve bilincinin tüm sektörlerde yer alması hedefleniyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ'de '19. Avrupa Dijital Hükümet Konferansı' düzenleniyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ev sahipliğinde, '19. Avrupa Dijital Hükümet Konferansı' düzenleniyor.
Final Üniversitesi yaz okulu öğrencilerinden Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı...
image Final Üniversitesi’nin 14-18 yaş arasında gençlere yönelik hazırladığı “Yaz Okulu” programında bu yıl KKTC’ye gelen öğrenciler Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Yüksek Öğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztür...
GAÜ'yü İtalya'da temsil edecekler
image GAÜ masa tenisi takımı, GAÜ'yü İtalya'da temsil edecek.