Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 16 Mayıs 2019, Perşembe 13:50
banner

KİÜ, Eğitim Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programına öğrenci kabulü başladı

KİÜ, Eğitim Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programına öğrenci kabulü başladıKıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ), YÖK onaylı Eğitim Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programına öğrenci kabulüne başlıyor.
Paylaş  
3
4
2
0

Kıbrıs İlim Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı bünyesine yeni bir program daha eklendi.Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanan Eğitim Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı2019-2020 Akademik yılıitibariyle ile öğrenci kabulüne başlıyor.

KİÜ Lisansüstü Eğitim ve Araştırma Enstitü Müdürü ve Rektör Yrd. Prof. Dr. Tokay Gedikoğlu, programın eğitim-öğretim dilinin Türkçe olduğunu belirterek; derslerin, dinamik ve her biri alanında deneyimli, seçkin öğretim üyelerinden oluşan bir kadro tarafından verileceğini kaydetti. Kİܒnün alanında uzman kadrosu ileeğitim verileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Gedikoğlu, eğitimin eğitim bilimleri veilgili birimler ileentegre edilmiş olarak öğrenci merkezli bir biçimde yürütüleceğini de açıkladı.

Eğitim Liderliği, Eğitim Planlaması, Araştırma Yöntemleri ve Eğitim Denetimi gibi derslerin ağırlıklı olarak verileceği Eğitim Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Program’ından uzmanlık belgesini alarak mezun olacak öğrenciler,bu alanda mesleklerini icra edebilecekleri gibi akademik yaşamlarına da devam edebilecek.

Ayrıca, erken kayıt yaptıran öğrenci adayları %75’e varan burslardan yararlanabilecek. Erken kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adaylarının info@csu.edu.tr adresine e-mail göndererek başvurularını yapmaları gerekiyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Prof. Dr. Külahoğlu: "Başarısızlıktan kaçınan kişide başarılı olamama korkusu...
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim Fakültesi, PDR Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şermin Külahoğlu, öğrencilerin kafasını kurcalayan en büyük kaygılardan birisi olan “Sınav Kaygısı” ve başa çıkma yolları ile ilgi...
Rauf Denktaş Üniversitesi'nde başarili öğrencilere onur belgesi verildi
image Rauf Denktaş Üniversitesi, dün (21.05.2019) gerçekleştirilen bir etkinlikle, 2018-2019 Güz ve Bahar Dönemlerinde üstün başarı gösteren öğrencilere şeref ve yüksek şeref sertifikaları verdi.
DAÜ Hukuk Fakültesi, Anayasa Sempozyumu'na ev sahipliği yapacak
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Hukuk Fakültesi ile DAÜ Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’ne bağlı DAÜ Hukuk Kulübü işbirliğinde “Anayasa Mahkemesi’ne Bireysel Başvuru: Güncel Gelişmeler” konulu sempozyum gerçe...