Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 23 Mayıs 2019, Perşembe 10:40
banner

Rauf Denktaş Üniversitesi'nde "AB ve Brexit" konulu seminer verildi

Rauf Denktaş Üniversitesi'nde AB ve Brexit konulu seminer verildiRauf Denktaş Üniversitesi'nin davetlisi olarak DAÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Wojciech Forysinski, RDÜ'de Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencilerine "AB ve Brexit" konulu bir seminer verdi.
Paylaş  
1
2
1
0

Öğrencilerin büyük bir ilgiyle izlediği seminerde Prof. Wojciech Forysinski, Birleşik Krallığın AB kapısından iki kez geri çevrildiğini ve ancak Fransız Devlet adamı De Gaulle vefatından sonra üye olabildiğini söyleyerek, Birleşik Krallığın üyeliği süresince de AB ile ilişkilerinin inişli çıkışlı olduğunu söyledi. Forysinski, “Bu süreçte Birleşik Krallık, AB bütçesine gereğinden fazla katkı yaptığı, tarım ürünlerini AB dışından daha ucuza almak yerine AB ülkelerinden daha pahalıya almasını, Birleşik Krallık Parlamentosu’nun bilhassa ekonomik konulardaki karar alma yetkisinin Brüksel’e devredilmesi konularında hep memnuniyetsizliğini dile getirmiştir. Gelinen aşamada, bağlayıcı olmayan bir referandumdan sonra Birleşik Krallık Parlamentosunda Brexit’i savunan Başbakan Teresa May’ın zor günler geçirmekte olduğunu ve süregelen belirsizliğin beraberinde büyük olumsuzluklar getirdiğini söylemiştir” dedi.

Seminerin kapanış konuşmasında Rektör Prof. Hasan Ali Bıçak, RDÜ Uluslararasu İlişkiler Program Koordinatörü Hamidreza Monibi ile DAÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Wojciech Forysinski’ye teşekkür ederek DAܒnün köklü bir üniversite olduğunu, büyük bir bilgi ve deneyime sahip olduğunu ve bundan yararlanmak istediklerini söyleyerek, halen RDÜ ile DAÜ arasında çok kapsamlı bir işbirliği anlaşması olduğunu ve buna önümüzdeki günlerde işlerlik kazandırmak istediklerini söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ-BTYO'dan Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine uygulamalı ...
image Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi, Elektronik Bölümü öğrencileri, Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu'nu (DAÜ-BTYO) ziyaret ederek, uygulamalı eğitim programına katıldılar.
GAÜ yatay geçiş başvuruları devam ediyor
image Üniversite eğitimini bir adım öteye taşımak isteyenler için, GAÜ yatay geçiş başvuruları devam ediyor.
LAÜ öğrencilerinden sosyal sorumluluk çalışması
image LAÜ'de "Temiz Toplum, İyi Gelecek" projesi ile çevrenin korunmasına dikkat çekildi.