Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 23 Mayıs 2019, Perşembe 12:43
banner

GAÜ Mimarlık öğrencilerinden yıl sonu sergisi

GAÜ Mimarlık öğrencilerinden yıl sonu sergisiGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık 4. sınıf öğrencileri mezuniyet projelerini sergileyerek jürinin değerlendirmesine sundu.
Paylaş  
1
2
1
0

Stüdyo yöneticileri Prof. Dr. Deniz Orhun ve Yrd. Doç. Dr. Boğaçhan Bayülken’in katkılarıyla, Girne’den, Hakkari Yüksekova’ya ve İzmir Seferihisar’a kadar yayılan geniş bir coğrafyanın temsilcileri olan öğrencilerimiz, Güz döneminde  kendi bölgelerinin gerek çevresel, gerekse sosyo-ekonomik koşullarını dikkate alarak hazırladıkları proje önerilerini, Bahar döneminde mimari proje olarak gerçekleştirdi. Çeşitliliğe sahip proje temaları kimi öğrenci için sosyal dayanışma merkezi niteliğindeki Tarımsal Araştırma Merkezi iken; kimi öğrenci için, yaşam boyu öğrenme merkezi niteliğindeki Şehir Enstitüsü tasarımı olarak gerçekleşti.

Sergi ve proje ile ilgili açıklamda bulunan Prof. Dr. Deniz Orhun, “Öğrenciler dönem başından itibaren yerelliğin bir ilişkiler bütünü olduğunu tartışmaya açtılar ve seçtikleri alanın ekolojik özelliklerinin yanı sıra, yerel yaşam alışkanlıkları gibi sosyo-kültürel değerlerinin sürdürülebilirliğini tasarımlarıyla bütünleştirmenin yollarını araştırdılar. Yerel olanın sürekliliğinin devamlı değişim aracılığıyla sağlanabileceği varsayımıyla, teknolojik gelişmeler paralelinde; yaratıcı tasarımlarıyla, mimarlık alanında yaşanan çağdaş eğilimlere açık olduklarını sergilediler.

Tasarımlarına kattıkları açık ve yarı-açık mekanlar aracılığıyla, yapılarının, kent ve kentli arasındaki kamusallık ilişkisinin gelişmesine olumlu katkıda bulunmasına özen gösteren 45 öğrencimizin mezuniyet projeleri, içerikleri kadar, gerek tasarımları, gerekse sunum teknikleri açısından jurinin takdirini topladı.”   


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ-BTYO'dan Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine uygulamalı ...
image Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi, Elektronik Bölümü öğrencileri, Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu'nu (DAÜ-BTYO) ziyaret ederek, uygulamalı eğitim programına katıldılar.
GAÜ yatay geçiş başvuruları devam ediyor
image Üniversite eğitimini bir adım öteye taşımak isteyenler için, GAÜ yatay geçiş başvuruları devam ediyor.
LAÜ öğrencilerinden sosyal sorumluluk çalışması
image LAÜ'de "Temiz Toplum, İyi Gelecek" projesi ile çevrenin korunmasına dikkat çekildi.